Během třech minut rozhodla Olomouc o zisku třech bodů

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 16. Květen 2011 00:18

Datum: 15.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Votroci zajížděli na Hanou s vidinou prodloužení série bez prohry. To se jim dařilo až do 65., než začal úřadovat střídající Šultés. Ten vzal hostujícímu týmu vítr z plachet během tří minut.

První poločas začal velmi opatrně. Teprve 15. přinesla vzrušení v podobě Hochmeisterovy šance, kterou mu předložil Pilař. Ve 20. se do slibného brejku dostal domácí Petr, ale Fischer vzniklou situaci vyřešil. V 23. napřáhl z 20 metrů Janotka a jeho střela orazítkovala Koubkovo břevno. V 33. to z podobné vzdálenosti zkoušel velmi dobře hrající domácí Hořava a Koubek byl na místě. První poločas tak nabídl vyrovnaný fotbal od vápna k vápnu s minimem příležitostí.

Druhý poločas začali domácí velmi aktivně. Již v 48. to z dobré pozice zkoušel Bajer. O minutu později našel ideálně Navrátil Hořavu, ten ale z malého vápna střílel vysoko nad Koubkovu branku. V 52. se poprvé ve druhé půlce prosadili hradečtí, přesněji Pilař střílel svoji levou nohou těsně vedle olomoucké branky. V 56. přišel rozhodující okamžik dnešního utkání. To domácí trenér Psotka vyslal na hřiště Šultése. Ten se mu za projevenou důvěru odvděčil již v 65., kdy si ideálně naběhl na Hořavův centr a hlavou poslal domácí do vedení 1:0. Domácí oslavy úvodního gólu ještě pořádně nedozněly a Šultés zaúřadoval podruhé, kdy si naběhl za hradeckou obranu a Koubkovi nedal šanci 2:0.Závěr utkání si domácí již pohlídali a šance hradeckého Pokorného, či Chlebouna je z poklidu nijak nevyvedly.

Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, i když nebyli nijak výrazně lepším týmem, ale z minima šancí vytěžili na rozdíl od Votroků maximum.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Přikryl (56. Šultes), Rossi, Bajer, Kučera, Hořava, Murin, Vepřek, Petr (76. Doležal), Janotka, Navrátil (82. Pospíšil)

FC Hradec Králové: Koubek – Hochmeister, Karal, Chleboun, Zelený – Rezek (59. Štěpán), Fischer, Klapka (68. Pokorný), Pilař – Černý (79. Jandík), Dvořák

ŽK: Rossi – Pilař, Diváků 3021, Rozhodčí: Matějek – Santarius, Paták

Authors: Administrator