Domácí Olomouc vyhrála zaslouženě, říká kouč Votroků Václav Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 16. Květen 2011 13:51

Datum: 16.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Trenéra Votroků jsme požádali o stručné hodnocení nedělního utkání mezi Sigmou Olomouc a FC Hradec Králové (2:0).

Jak hodnotíte utkání SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové (2:0)?
Myslím si, že v prvním poločase jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i náznaky slibných šancí. Hlavně jedné šance bylo škoda, že se pořádně nedohodl Dvořák s Rezkem, kdy mohl druhý jmenovaný postupovat sám na brankáře. Ve druhém poločase byl soupeř lepší, hlavně po nasazení čerstvého Šultése. Jejich centry do pokutového území byly nebezpečné a z jednoho jsme inkasovali gól. Druhý gól padl po individuální akci soupeře, kdy jsme propadli v situaci jeden na jednoho a soupeř si tak pojistil vítězství. Myslím si, že domácí dosáhli zaslouženého vítězství.

Z počátku utkání jsme byli lepším týmem, ale zhruba po půl hodině hry jsme iniciativu přenechali soupeři.
To je ono. Utkání se hraje devadesát minut a hlavně rozhoduje efektivita. Dále jsme lehce ztráceli míče, v přechodové, přípravné fázi útoku. To nás poté stálo strašně sil. Vlastně stále přepínáte na útočnou a obranou fázi. Stále vybíháte dopředu a hned se zase musíte vracet. Chyběla nám mezihra, kde by si mohli hráči trochu odpočinout. Z toho pak ve druhém poločase pramenilo, že jsme soupeři nestíhali a nevykrývali jsme domácím jejich rychlé protiakce. Z toho pramenili obdržené góly.

V brance opět nastoupil dorostenec Koubek.
Tomáš Koubek dnes večer (neděle 15. 5.) odjíždí na soustředění reprezentačního týmu U-19, kde nastoupí v kvalifikaci „devatenáctek“ na Euro. Z tohoto důvodu jsme i chtěli vyjít reprezentaci vstříc, aby měl zápasové vytížení. Určitě nezklamal a opět podal kvalitní výkon. Za obdržené góly určitě nemohl.