Trenér Václav Kotal prodloužil smlouvu s FC Hradec Králové o jeden rok

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 16. Květen 2011 14:30

Datum: 16.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Trenér Václav Kotal prodloužil smlouvu s FC Hradec Králové o jeden rok

Ke konci minulého týdne se klub FC Hradec Králové a současný trenér Václav Kotal domluvili na prodloužení spolupráce do konce příští sezóny. Tato oboustranná dohoda je logickým vyústěním současné pozice klubu v tabulce nejvyšší soutěže. "Náš tým nemůže v letošním ročníku Gambrinus ligy skončit hůře jak na 10. místě tabulky, a to si myslím je pro náš klub, v prvním ročníku učinkování v nejvyšší soutěži, úspěch." ví trenér Votroků Václav Kotal.

Václav Kotal přišel k týmu na jaře 2009 před druholigovým utkáním na hřišti Dukly Praha. Tehdy reálně hrozil našemu A týmu pád o soutěž níže. "Když jsem před dvěma lety přišel do zachraňujícího se Hradce věděl jsem, že tento tým má daleko na víc, než jen na záchranářské boje v druhé lize." vzpomíná Václav Kotal a dodává. "Do klubu se mnou přišel i Luboš Kubík, se kterým jsme vše započali. S vedením klubu jsme učinili určité kroky, které vedli k záchraně a v podstatě do roka a do dne jsme postoupili do 1. ligy."
 
Když Votroci postupovali do nejvyšší soutěže, mohli jsme v týmu napočítat osm odchovanců, Lindrem počínaje a Pilařem konče. K tomu říká Václav Kotal: "V tomto trendu chceme i nadále pokračovat a dát odchovancům ještě více šancí." Trenér Václav Kotal se chce ještě více dívat do řad dorostenců, kteří v letošní sezóně zřejmě vybojují titul Mistra České republiky v kategorii U-19. "Zde je ohromný potenciál talentů, čehož chceme využít. Ale zároveň musíme být i obezřetní, abychom nejvyšší soutěž pro Hradec Králové udrželi i v následujících sezónách. Po této sezóně musí jít eufórie stranou a opět začíná realita. Další ročník začíná opět od nuly." říká trenér, který si i do následující sezóny dává za hlavní úkol udržení Gambrinus ligy pro východočeskou metropoli. Ovšem chce i vychovat talenty, kteří by byli schopni hrát nejvyšší soutěž, popřípadě kteří by se uplatnili třeba i v zahraničních ligách. Letošní postavení v tabulce nikterak nepřeceňuje, ale i nepodceňuje. "Hráči vidí, že když poctivě pracují a plní úkoly, jde všechno snáž a správným směrem. S letošním ročníkem můžeme být spokojeni, vždyť kdo očekával záchranu po odehraných 25 kolech. Pro ročníky příští si můžeme klást opět vyšší cíle, ale buďme realisté ..." nechává vše otevřené trenér Votroků Václav Kotal.

Authors: Administrator

Read more http://fchk.cz/A-tym/Novinky/Trener-Vaclav-Kotal-prodlouzil-smlouvu-s-FC-Hradec.aspx?feed=amuzi

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže