Fotbal v Hradci táhne, říká Oldřich Machala

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 17. Květen 2011 12:01

Datum: 17.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Fotbal v Hradci táhne, říká Oldřich Machala

Bývalý trenér Votroků a hráč Sigmy Olomouc byl přítomen nedělnímu utkání v Olomouci. Po skončeném zápase SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové (2:0) jsme ho požádali o rozhovor.

Tým Votroků jste opět viděl po dvou letech …
V týmu jsou někteří noví hráči. Tým je vyzrálý a je vidět, že má již zkušenosti. Hradec hrál velmi dobře, hlavně v první půli. Před zápas jsem myslel, že v Olomouci minimálně zremizují, ale Sigma má opravdu velmi dobré mužstvo. Určitě zde Votroci ostudu neudělali, ba naopak hráli velmi dobře, hráli otevřený fotbal. Co jsem zde viděl týmy, tak Hradec byl z nich nejlepší a zápasu by více slušelo, kdyby nějakou z šancí proměnil a tím by získal alespoň bod.

Jak moc sledujete hradecký fotbal?
Samozřejmě, že sleduji. Jsem stále v kontaktu s Michalem Šmardou, se sekretářem Černíkem …Jsem rád, že Hradec Králové ligu hraje, tak jak si všichni přáli. Také jsem rád, že byl zachráněný pět kol před koncem. Hradci přeji jen vše to nejlepší, a aby kluci v těchto výkonech pokračovali i nadále. Všem fanouškům přeji nový stadion, aby měli na fotbale větší pohodlí, protože v Hradci fotbal táhne a chodí jich tam opravdu hodně.

Byla pro Vás brzká záchrana Votroků překvapením?
Když do ligy postoupili, říkal jsem, že se stoprocentně zachrání. Od prvního kola jsem jim věřil. Hradec předvádí kvalitní, kombinační fotbal a věděl jsem, že problémy mít nebudou. Ale že se zachrání pět kol před koncem ligy, to jsem ani já nečekal. Právě proto jsem rád, že se jim takto sezóna povedla a že jsou zachráněni měsíc před koncem soutěže.

Kdo vás na hřišti nejvíce zaujal?
Spoustu hráčů znám. Líbí se mi Jakub Chleboun, vpředu hraje velmi dobře Pavel Dvořák. Tým je konsolidovaný. Líbil se mi i brankář Hradce, kterého ani neznám (Tomáš Koubek), ten působil velmi dobrým dojmem. Je vidět, že Hradec udělal velký pokrok a je to zásluha celého klubu, celého managementu FC Hradec Králové a samozřejmě trenérského vedení pana Kotala a Michala Šmardy.

Kde můžeme vídat Vás? Kde fotbalově působíte?
Jsem v třetiligovém Frýdku-Místku, kde ale po sezóně končím. Mám od léta nové angažmá, ale to zatím prozrazovat nechci. Do 14 dnů bude jasněji.

Přijedete někdy do Hradce Králové?
Byl jsem tam v zimní přípravě s Frýdkem-Místkem, když jsme s Votroky hráli první přípravný zápas a dostali jsme za vyučenou sedm gólů (směje se). Uvidíme, možná s příštím týmem nějaký přátelák.

Děkuji za rozhovor.

Authors: Administrator

Read more http://fchk.cz/A-tym/Novinky/Fotbal-v-Hradci-tahne,-rika-Oldrich-Machala.aspx?feed=amuzi

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže