Votroci se s domácím publikem rozloučili výhrou 1:0 nad Libercem

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 21. Květen 2011 22:03

Datum: 21.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Pod lízátky se hrál pěkný kombinační fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. V prvním poločasu měli domácí více ze hry a také jejich šance byly nebezpečnější.

Hned první šance v 6. byla gólová. Akce po ose Hochmeister, Dvořák, Zelený a znovu Dvořák, kterému střela nesedla a doputovala k volnému Fischerovi. Ten tváří v tvář Bičíkovi nezaváhal a Hradec se dostal do jednobrankového vedení. V 13. opět úřadoval Fischer, který se dostal za obranu Liberce, ideálně našel Klapku, ale jeho teč za zády libereckého brankáře neskončila. V 18. došlo před Lindrem k závaru, ale ani Breznaník, ani Štajner šanci nevyužili. V 39. ukázal Štajner opět kus ze svého umění, když obešel dva hradecké obránce, naservíroval Breznaníkovi, kterého vychytal Lindr. Následnou dorážku pálil Sivrič vysoko nad branku. V poslední minutě „zazdil“ stoprocentní šanci Dvořák, když jeho střela skončila na tyči a míč putoval po brankové čáře, ale nikdo z domácích se již k míči nedostal. První poločas tak po zásluze vyhráli domácí 1:0.

Druhý poločas byl daleko chudší na brankové příležitosti. Za zmínku ale stojí dvě šance. Ta první z 59., kdy Dvořák našel dalekonosným centrem Fischera, který z „voleje“ těsně minul Bičíkovu branku a ta z 68., když prudký centr Fischera hledal dobře postavené Dvořáka s Klapkou, ale těsně před nimi míč vyboxoval liberecký brankář. Následnou hlavičku Janouška již Bičík v pohodě kryl.

Závěr zápasu již Votroci kontrolovali. Nejlepším hráčem zápasu byl kapitán Radim Wozniak, který se s černobílým dresem po čtyřech letech rozloučil.

FC Hradec Králové: Lindr – Poděbradský, Wozniak, Pávek, Zelený (55. Rezek) – Hochmeister, Janoušek, Klapka, Fischer – Dvořák (70. Pokorný), Černý (75. Jandík)
FC Slovan Liberec: Bičík – Sivrič (80. Papoušek), Gecov (30. Krystan), Vácha, Holeňák (50. Janů), Dočkal, Breznanik, Dejmek, Štajner, Fleišman, Gebre Selassie

Rozhodčí: Makovička – Chytil, Gallo,

Branka: 6. Fischer

Authors: Administrator