Devatenáctka uspěla v kvalifikaci a Tomáš Koubek byl její oporou

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 25. Květen 2011 12:51

Datum: 25.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Devatenáctka uspěla v kvalifikaci a Tomáš Koubek byl její oporou

V minulých dnech naše devatenáctka rozehrála svoji kvalifikační skupinu o postup na ME této věkové kategorii na jižní Moravě, respektive v Břeclavi, Lanžhotě a Kyjově. Soupeřem jim byly silné celky Ruska, Holandska a Izraele. Postup na závěrečný šampionát v Rumunsku si mohl zabezpečit pouze jeden tým.

 

Tým ČR U-19 rozehrál svoji skupinu remízou s Ruskem a porazil „tulipány“ 1:0. V obou zápasech udržel čisté konto náš brankář Tomáš Koubek. „Všechny zápasy byly o jednom, dvou gólech, z jedné dvou šancí. Hra našeho týmu je založena na defenzívě, s výborně organizovanou obranou. V utkání s Holandskem jsme měli i štěstí, když soupeř za bezbrankového stavu nastřelil tyč.“ pochvaluje si výkony svého týmu na kvalifikaci Tomáš Koubek.

 

Ten do ligového kádru FC Hradec Králové naskočil v utkání s Mladou Boleslaví, kde Votrokům vychytal výhru 2:1. Podobný úspěch zažívá i v těchto dnech, vždyť postoupil se svým týmem do 19 let mezi vyvolené a bude ho sledovat celá Evropa. „Byl jsem na zápase s Ruskem, kde Tomáš podal výborný výkon. V hledišti se to hemžilo skauty. Mezi nimi byl i Luděk Mikloško, bývalý reprezentační brankář a v současné době skaut pro některé týmy z ostrovů, který pracuje pro Sport Invest. O Tomášovi se vyjadřoval více jak pochvalně a říkal, že má velkou budoucnost.“ říká asistent trenéra FC Hradec Králové a trenér brankářů Karel Podhajský.

 

Trenér Hřebík měl k dispozici vyrovnaný tým, včetně několika hráčů ligových mužstev. Asi největší pozornost vzbuzoval stoper FC Chelsea Tomáš Kalas. K němu nám řekl Tomáš Koubek: „Tomáš je naprosto v pohodě. Po právu je ve velkém fotbale. I tady byl naší oporou a bylo skvělé, chytat za takovým hráčem.“

 

Jak velký je to úspěch nejenom pro reprezentaci, ale i pro Tomáše Koubka, respektive pro brankářskou líheň FC Hradec Králové ví i Karel Podhajský: „Je to obrovský úspěch jak pro Tomáše, tak i pro samotnou devatenáctku. Měli těžkou skupinu a já osobně jsem viděl zápas s Ruskem. O postupu se rozhodovalo až v samotném závěru, kdy naši museli porazit Izrael a museli spoléhat, že mladí Holanďané neprohrají s Ruskem, protože jinak by šli dále oni. Vše dobře nakonec dopadlo.“ Se svým svěřencem byl v kontaktu a samozřejmě mu držel palce. „Tomášovi jsem ihned po zápase volal a byl ohromně šťastný.“ říká Karel Podhajský a vidí v něm velký potenciál: „Tomáš má ohromné předpoklady, aby se prosadil nejen v lize, ale i do zahraničí. V podstatě záleží pouze na něm, jak se prosadí. Myslím si, že v hlavě to srovnané má a jde za svým cílem.

 

Cesta na závěrečný šampionát nebyla pro devatenáctku jednoduchá. To ví i Tomáš Koubek: „První kvalifikaci jsme rozehráli v Bosně a Hercegovině. Tam jsme skončili až na třetím místě, ale naštěstí jsme se vešli mezi dva tými, které se kvalifikovali ze třetího místa. O ročníku 92 se říká, že patří v republice mezi kvalitní, tak doufám, že se neztratíme ani v Rumunsku.“ My jen Tomáši Koubkovi a celé devatenáctce můžeme poblahopřát a držet palce při závěrečném turnaji.

 

Česká republika "19" - Rusko "19" 0:0
Rozhodčí:: Kruzliak - Somolani (oba Slovensko), Di Fiore (Itálie). ŽK: Ozdojev, Ivanov - Skalák. Hráno v Kyjově.
Sestava ČR: Koubek - Hála, Brabec, Jugas (73. Kadeřábek), Jeleček - Přikryl, Sladký, Kraus (46. Kalas), Krejčí (46. Sýkora) - Hadaščok, Skalák. Trenéři Hřebík a Skácel.

 

Nizozemsko "19" - Česká republika "19 0:1 (0:1)
Gól: 15. Přikryl.
Rozhodčí:: Valeri - Di Fiore (oba Itálie), Kidd (Kypr). ŽK: Lukoki, Bouy - Skalák. Hráno v Lanžhotě.
Sestava ČR: Koubek - Jeleček, Brabec, Kalas, Hála - Sýkora, Sladký, Fadrný (53. Twardzik), Kadeřábek - Lácha (63. Skalák), Přikryl (85. Hadaščok). Trenéři Hřebík a Skácel.

 

Česká republika "19" - Izrael "19" 2:1 (0:0)
Góly: 73. Lácha, 83. Sladký - 72. Dabbur.
Rozhodčí:: Valeri - Di Fiore (oba Itálie), Somolani (Slovensko). ŽK: Sýkora, Hála, Lácha - Barsky.
Sestava ČR: Koubek - Jeleček, Brabec, Kalas, Hála - Sýkora (64. Krejčí), Sladký, Twardzik (67. Jugas), Kadeřábek - Hadaščok (50. Lácha), Přikryl. Trenéři Hřebík a Skácel.

Authors: Administrator

Read more http://fchk.cz/A-tym/Novinky/Devatenactka-uspela-v-kvalifikaci-a-Tomas-Koubek-b.aspx?feed=amuzi

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže