Hradec netají zájem o Klapku

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel fchk.cz   
Čtvrtek, 02. Prosinec 2010 00:00

Datum: 2.12.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A

Hradec netají zájem o Klapku

Hráč, jenž minulých šest sezon odehrál v Jablonci nad Nisou a na podzim hostoval v kazašském Tobolu Kostanaj, se kterým získal mistrovský titul, chce jarní část sezony odehrát v Čechách. „Jednáme, měli bychom zájem,“ připustil generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl.

Hradec si na konci roku zkusí halový turnaj v Německu

Fotbalisté Hradce Králové si konec roku zpestří startem na výborně obsazeném halovém turnaji v Německu. V Hamburku by se měli utkat mimo jiné s dánskými, maďarskými či německými týmy.

Mezivánoční volno od fotbalu? Čtrnáct hráčů prvoligového Hradce Králové na něj bude moci zapomenout. Za to, že přijdou o vánoční klid, si ale budou moci vyzkoušet atmosféru halových turnajů v Německu, které jsou vyhlášené. Hradec totiž dostal pozvání na turnaj v Hamburku, kde by měl hrát od 29. a 30. prosince.

„Dostali jsme pozvání, které využijeme. A v Německu podobné turnaje umějí zorganizovat dobře, takže by to mohlo být vydařené,“ sdělil generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl.

Hradec se v Německu střetne s několika evropskými kluby, vedle hamburského St. Pauli na něj v základní skupině čeká Brondby Kodaň a maďarský Debrecin. Ve druhé skupině se představí Lyngby Kodaň, Sarajevo, Aalen a Hamburk. „V jeho případě ale nepůjde o fotbalový tým z bundesligy, ale o halového mistra Německa, ostatní týmy jsou stejné jako my," vysvětlil Jukl.

Do Německa vyrazí 28. prosince 14 hráčů. „Je to omezeno tím, kolik lidí pořadatelé pozvali," poznamenal Jukl a sdělil, že na tento halový turnaj spíše vyrazí mladší hráči, starší zůstanou doma. Je to prý samozřejmě záležitostí trenéra, koho do Hamburku nominuje.“ Hradecký tým má v těchto dnech dvoutýdenní dovolenou. Avšak ještě před lednovou přípravou ho čeká dvoutýdenní tréninkový blok, hráči se k němu sejdou v pondělí. „Budou trénovat všichni, kteří u nás absolvovali podzim,“ poznamenal Jukl.

Zimní příprava na jarní část nejvyšší soutěže hradeckému týmu začne 4. ledna. V jejím rámci má naplánovana dvě soustředění. Hned 9. ledna Hradečtí vyrazí na týden do Břízek u Jablonce nad Nisou, na začátku února by pak měli odjet do chorvatské Rovinje. Na Istrijském poloostrově mají také plánovány čtyři zápasy. „Soupeře zatím neznáme, vše řešíme,“ uvedl sekretář hradeckého klubu Martin Černík.

I se zápasy v Chorvatsku by měli Hradečtí v zimě odehrát 14 přípravných zápasů. Generálkou na první ligový duel by měl být zápas s Bohemians 1905. První jarní zápas Hradec sehraje 26. února v Plzni.

Authors: fchk.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže