Petrus je v hledáčku votroků

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel fchk.cz   
Čtvrtek, 02. Prosinec 2010 00:00

Datum: 2.12.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A

Petrus je v hledáčku votroků

V podzimní části provázely prvoligové fotbalisty FC Hradec Králové trable s koncovkou. Řada šancí postrádala přesné zakončení. Není divu, že mezi avizovanými posilami „votroků“ se ocitl třiadvacetiletý útočník David Petrus ze sousedního FK Pardubice. V jeho dresu nastřílel v podzimní části třetí ligy dvanáct branek.

„Kontakt ze strany Hradce proběhl, ale moc nevím, co bych k tomu víc řekl, zatím není vůbec nic definitivní,“ poznamenal Petrus.

Zájem potvrdil i generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl. Ani on však nevyřkl přesné datum, kdy by mělo být vše upečeno. „Stále jednáme,“ podotkl Jukl s tím, že jasno bude určitě do Vánoc.

Jisté je pouze to, že pokud by se příchod uskutečnil, byl by formou přestupu, žádné zkoušení v zimní přestávce. „Hráče bychom koupili,“ potvrdil Richard Jukl. Podle něho klub jedná celkem se čtyřmi fotbalisty, a to i z nejvyšší soutěže.

Sám Petrus rovněž upřednostňuje přestup. „Na zkoušku bych tam asi nešel. Mám navíc od Nového roku nějakou pracovní nabídku. Do Hradce bych šel rovnou, nebo vůbec,“ přiznal pardubický útočník, který ještě není úplně rozhodnutý.

„Nabídku rozmýšlím a všechno má dvě roviny. Na jednu stranu se mi v Pardubicích strašně líbí a se vším jsem spokojený. Na druhou se v Hradci hraje první liga, to je lákadlo, které by určitě zajímalo každého,“ přemítá Petrus. „Votroci“ ho bedlivě sledovali už během podzimu.

„Chodili se koukat na naše zápasy, zajímali se,“ přiznal David Petrus, jenž by se se svojí typologií hodil do ofenzivního herního stylu, který hradeckému mužstvu „ordinuje“ trenér Václav Kotal.

Jedná se o typického hráče do koncovky. Zdobí ho vysoká produktivita, většinu šancí dokáže proměnit. Přes menší postavu mu nedělá problémy ani zakončení hlavou. Jeho předností je přesná a prudká střela „krátkým švihem“. Je důrazný, rychlý, dokáže se zapojit do kombinace. Jeho drobnou slabinou je přebírání míče zády k soupeřově brance, v takovéto pozici se někdy zbytečně nechá zádaky připravit o balon.

Authors: fchk.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže