Regions Cup: Výběr KFS zvítězil ve finále 2:1

Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel KHfotbal.cz
Úterý, 08. Květen 2012 16:51

/AKTUALIZOVÁNO/ Krůček od postupu a pořádání mezinárodního Regions Cupu je krajský výběr. V semifinále české části zvítězil nad Libereckým KFS 3:2 a ve finálovém utkání porazil Středočeský KFS 2:1, po poločase 1:0. Duel o účast a pořadatelství v mezinárodní skupině (účastníci: Německo, Maďarsko a Skotsko) proběhne 6. června s vítězem moravské části soutěže.

Výsledky českého kola turnaje amatérů Region´s Cup 2012

V úterý 8. května 2012 se výběr Královéhradeckého KFS kategorie amatérů zúčastnil českého kola turnaje Regions Cup 2012. Turnaj proběhl na stadionu ve Voticích za účasti výběrů Jihočeského KFS, Libereckého KFS, Královéhradeckého KFS a pořádajícího Středočeského KFS.

Výsledky:

1. Semifinále

Středočeský KFS – Jihočeský KFS                                    2 : 2     PK 3 : 2

2. semifinále

Královéhradecký KFS – Liberecký KFS               3 : 2     Hofman, Tomeš, Petřík

Sestava Královéhradeckého KFS:

Baláž – Vlček, Černý, Kouřil, Malý – Doležal (58. Simon), Hrabík, Kopáč (68. Voženílek), Tomeš – Hofman, Dvořák (58. Petřík).

Do prvního utkání turnaje vstoupil náš výběr velice aktivně a již v 8. minutě se ujal vedení, když se střelecky prosadil Hofman po výborné přihrávce Dvořáka – 1 : 0.

Soupeř se dostal ke slovu až ve 28. minutě, kdy po rohovém kopu šla střela hlavou těsně vedle branky Baláže. Královéhradečtí odpověděli rychlým brejkem, kdy Tomeš střílel těsně vedle. Závěr 1. poločasu vyzněl pro Liberecké, ve 36. minutě měli vyloženou šanci, kterou jim však zmařil Kouřil, který vykopl míč z prázdné branky. Ve 40. minutě měl další tutovku Tomeš, opět nedal… Liberečtí se dočkali vyrovnání ve 42. minutě z ojedinělého protiútoku vyrovnali na 1 : 1.

I do 2. poločasu vstoupili lépe Liberečtí, v 54. minutě měli další šanci, kterou však nedali.     V 72. minutě Liberečtí otočili skóre utkání a dostali se do vedení 2 : 1 křižnou střelou. Naši hráči však nesložili zbraně, výrazně přidali a hned v 78. minutě vyrovnali, když se konečně prosadil Tomeš, který skóroval po rohovém kopu Hrabíka – 2 : 2. Vítěznou branku Královéhradeckých vstřelil v 89. minutě střídající Petřík a poslal svůj tým do finále – 3 : 2.

Utkání o 3. místo:

Jihočeský KFS – Liberecký KFS                            5 : 2

Finále:

Královéhradecký KFS – Středočeský KFS            2 : 1     Doležal, Kopáč

Baláž – Vlček, Černý, Kouřil, Žalman – Doležal (46. Tomeš), Hrabík (56. Kopáč), Voženílek, Simon – Hofman (88. Malý), Petřík (75. Dvořák).

Do finálového utkání vstoupili jako favorité jednoznačně domácí hráči, kteří měli již ve 2. minutě šanci, míč šel však vedle. V 10. minutě střílel Vlček, také vedle. Ve 13. minutě se Královéhradečtí dostali do vedení, když po přihrávce Žalmana skóroval Doležal – 1 : 0. Až do 40. minuty byla hra vyrovnaná, závěr 1. poločasu vyzněl lépe pro Královéhradecké, když měl nejprve 100% šanci Voženílek po přihrávce Petříka a poté Petřík po centru Doležala. Stav se však neměnil.

Do 2. poločasu vstoupili Středočeši se snahou o vyrovnání, což se jim podařilo hned ve 47. minutě – 1 : 1. Královéhradecký výběr si však postup nechtěl nechat ujít a tlačil se před branku soupeře. Do 71. minuty měl několik dobrých příležitostí, vítěznou branku v 72. minutě vstřelil Kopáč, po trestném kopu Voženílka 2 : 1.

Vítězstvím v tomto turnaji si Královéhradecký výběr zajistil účast v republikovém finále, kde se střetne s vítězným výběrem, který vzejde z utkání dvou moravských týmů Jihomoravského KFS a Zlínského KFS. Místo utkání zatím není známo, hrát se bude na půdě KFS Vysočina ve středu 6. června 2012.

Hráči, kteří se o další významný úspěch výběrů Královéhradeckého KFS zasloužili: