FAČR podporuje fotbal ve školách

Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel KHfotbal.cz   
Čtvrtek, 01. Březen 2012 20:12

Současný svět nabízí dětem mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Bohužel už je pryč doba, kdy jsme na každém hřišti viděli několik spontánně hrajících si dětí, pro které by byl sport a pohyb hlavní náplní jejich volného času. Stále častěji naše děti vidíme u počítačů, televizí, herních konzolí, případně bezcílně se potulující a těžko hledající zábavu a naplnění. Díky těmto sociálním změnám v dětském světě se čím dál častěji setkáváme u dětí s civilizačními chorobami a problémy, jako je obezita, kouření, v nejhorším případě i prvními kontakty s drogami.

 

 

 

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) se proti těmto problémům snaží již několik let aktivně bojovat výraznou podporou a propagací akcí v rámci programu Grassroots – fotbal pro všechny. Myšlenkou tohoto programu je dát možnost hrát fotbal všem bez výjimky, bez ohledu na pohlaví, věk, rasu nebo zdravotní stav - Grassroots je opravdu FOTBAL PRO VŠECHNY. FAČR proto nabízí širokou nabídku fotbalových turnajů a akcí v rámci základních a středních škol a je velmi potěšitelné, že každým rokem se těchto akcí účastní stále větší počet školní mládeže.

Významnou roli v této oblasti hraje vynikající spolupráce FAČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, FAČR dále úzce spolupracuje s mnoha tuzemskými i nadnárodními společnostmi, např. Česká spořitelna, McDonald, Coca Cola, Danone, E.on, které se výrazným způsobem podílejí na organizaci pestré škály turnajů pro školní mládež.

Bojovat za správnou věc, budoucnost našich dětí, se rozhodlo i mnoho našich fotbalových reprezentantů, kteří se stali tvářemi těchto turnajů, tzv. ambasadory. Hráči jako Tomáš Rosický, Petr Čech, Jan Koller, Václav Kadlec, Pavel Hortváth, Tomáš Necid, Roman Hubník, Tomáš Ujfaluši, Stanislav Vlček, Ondřej Mazuch či Vladimír Šmicer…. tito všichni se pravidelně osobně účastní těchto skvělých akcí, na kterých v mnoha případech ve svých dětských letech také hráli a jsou pro mladé fotbalisty reálným důkazem, že i na těchto turnajích vyrůstají velké hvězdy, pro které je fotbal životní náplní. Ale nejde pouze o těch pár vyvolených, kteří se jednou dostanou do vrcholového fotbalu. Vítězstvím všech, kteří se na organizaci těchto akcí podílejí, je každé dítě, které bude sport a pohyb provázet po celý život, ať už na jakékoli úrovni. Ti nejlepší jsou už pro všechny jen velikou třešničkou na dortu.

 

 

Fotbalová asociace České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace školních a sportovních klubů a další partneři pravidelně organizují tyto fotbalové / futsalové soutěže pro všechny základní školy v České republice.

 

McDonalds Cup – 1.stupeň ZŠ

 

http://www.mcdonaldscup.cz/

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Letos se koná jubilejní 15. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 85 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. McDonald's Cup se hraje na 3 589 základních školách České republiky a stále se zapojují další. Chcete-li se zúčastnit této vynikající fotbalové soutěže, přihlaste se na své základní škole u třídního učitele nebo u učitele tělocviku.


Coca Cola školský pohár – 2.stupeň ZŠ

 

http://www.skolskypohar.cz/

Výjimka: sportovní gymnázia se zaměřením na fotbal, sportovní třídy se zaměřením na fotbal a školní sportovní střediska se zaměřením na fotbal.

 

 

 

Pohár Josefa Masopusta – střední školy

http://www.poharjm.cz/

Pod záštitou držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa, Josefa Masopusta, se každým rokem pořádá fotbalový turnaj středních škol. Soutěž je určena pro chlapce i dívky, kteří/které jsou studenty denního studia příslušné školy. Pohár Josefa Masopusta se hraje systémem jednotlivých turnajů v rámci okresů, případně okrsků, vítězové okresních finále postupují do krajského finále. Vítězové krajských finále mezi sebou sehrají mezikrajskou kvalifikaci, aby se šest nejlepších týmů utkalo v republikovém finále, které se uskuteční 23.-24.5. na stadionu Na Julisce. Hrát se bude podle pravidel FAČR platných od 1.7.2005. Za školní tým mohou nastoupit studenti denního studia. Organizace jednotlivých turnajů se odvíjí od počtu zúčastněných týmů. Pohár je putovní.

 

Školská futsalová liga – 7. a 9. třídy

Pod hlavičkou "Fotbal ano - drogy ne!" nabízí ŠFL šanci desetitisícům chlapců a děvčat, registrovaných i neregistrovaných ve FAČR! Školská soutěž ve futsalu, určená zvlášť pro chlapce a zvlášť pro dívky (paralelní soutěže), kteří/které jsou studenty denního studia příslušné školy.

http://nv.fotbal.cz/futsal/SkoFL9/index.php

http://nv.fotbal.cz/futsal/SkoFL7/index.php

 


Středoškolská futsalová liga

 

http://nv.fotbal.cz/futsal/SFL/index.php

Pod hlavičkou "Fotbal ano - drogy ne!" nabízí SFL šanci desetitisícům chlapců a děvčat, registrovaných i neregistrovaných ve FAČR! Středoškolská soutěž ve futsalu, určená zvlášť pro chlapce a zvlášť pro dívky (paralelní soutěže), kteří/které jsou studenty denního studia příslušné školy.

 

 

 

Vyzýváme tímto učitele TV na základních a středních školách, trenéry, rodiče či funkcionáře, přihlašujte své malé hvězdy na tyto turnaje a dopřejte jim další sportovní i životní zkušenosti během skvělých turnajů, na které budou mít vzpomínky dlouhé roky, někteří z nich třeba i celý život. Pomožme společně zdravému vývoji našich dětí, abychom mezi námi viděli stále více sportujících a hlavně zdravých dětí, i tyto akce k tomu mohou výrazně přispět.

Prosíme také o zveřejnění této zprávy na webových stránkách klubů, OFS, KFS a dalších případných periodikách, za což předem velmi děkujeme.

 

 

 

 

Mgr. Otakar Mestek                      Mgr. Michal Blažej

ředitel Grassroots oddělení FAČR         člen Grassroots oddělení FAČR

Původní článek: http://khfotbal.cz/futsal/facr-podporuje-fotbal-ve-skolach.html

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže