Na seminář rozhodčích přijede i Damková

Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel TB   
Pondělí, 06. Únor 2012 09:37


Dagmar Damková v Nové PaceVzácného hosta bude mít letošní seminář krajských rozhodčích ve Vrchlabí, který se zde uskuteční na začátku března. Na zahájení dorazí i nejvyšší šéfka českých sudí, předsedkyně komise rozhodčích FAČR a členka komise rozhodčích UEFA Dagmar Damková. A nebude to pouze zdvořilostní návštěva, protože ke krajským rozhodčím si připravila více jak hodinovou řeč.

 

 


 

Dagmar Damková (* 29. prosince 1974, Plzeň) je bývalá česká fotbalistka, fotbalová rozhodčí a současná fotbalová funkcionářka.

V květnu 2009 řídila v Nové Pace rozhodující utkání o postup do divize mezi 1. FK Nová Paka a FC Olympia Hradec Králové (z tohoto utkání přinášíme několik fotografií).

 

Kopanou hrála aktivně od svých 14 let, ve věku 21 let se rozhodla pro dráhu fotbalové rozhodčí. Jedná se o první českou ženu, která kdy pískala nejvyšší českou fotbalovou soutěž mužů. Stalo se tak v říjnu roku 2003 na libereckém stadionu U Nisy při prvoligovém zápasu Liberce a Českých Budějovic. V srpnu 2007 se zúčastnila coby rozhodčí Mistrovství světa ve fotbale žen v Číně, kde řídila semifinálový zápas mezi družstvy Norska a Německa. Na Letních olympijských hrách 2004 v Aténách i na Letní olympijských hrách 2008 v Pekingu působila jakožto mezinárodní rozhodčí ženského fotbalového turnaje.

Dne 21. srpna 2008 na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu rozhodovala finále ženského fotbalového turnaje.

Zápasem v Mladé Boleslavi mezi FK Mladá Boleslav a 1. FC Slovácko 7. srpna 2011 v rámci 2. kola 1. Gambrinus ligy, ukončila kariéru rozhodčí, protože se stala jako vůbec první žena členkou komise rozhodčích Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) a už nemůže dál jako rozhodčí působit.

Během svého působení odřídila 101 mezinárodních utkání a 45 duelů v české první lize.

Dne 5. září 2011 byla jmenována předsedkyní ústřední komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže