V neděli za sebou bouchne dveřmi krajský přebor

Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel KHfotbal.com   
Středa, 10. Červen 2015 19:06

/AKTUALIZOVÁNO/ Každý rok ke konci soutěží se člověk nestačí divit, jaké výsledky dokáží ve vzájemných soubojích vyprodukovat některá mužstva. A na potvoru zrovna v zápasech, kde nějaký tým potřebuje bodovat.  Náš krajský přebor není výjimkou. Ve středu zápasem Nové Město - Úpice (5:0) odstartovalo poslední kolo, které vyvrcholí o víkendu.

 

 

Hodně pozorovatelů krajského fotbalu skloňuje především jméno týmu Červeného Kostelce. V úvodu jara případ Martínek zacloumal tabulkou soutěže a závěr se "červeňáku" také povedl, zvlášť kontrastně vystupují 28. a 29. kolo. Po výprasku od postupující Olympie hostil doma Nový Bydžov, který nutně potřeboval tři body k definitivní záchraně a uklidnění pro další práci. Hosté si do Bydžova odvezli vítězství 6:0 (!) a body s cenou zlata. Na přímý dotaz redakce tři lidé na popel Pepíka Hnátka přísahali, že polovina mužstva domácích netrefila na hřiště díky nefungující navigaci a museli nastoupit náhradníci. V následujícím kole si tuto nepříjemnostl Červený Kostelec nahradil v Rychnově, kde v "zápase jara" obrátil vše naruby a zvítězil 7:0. Diváci, kteří předtím sledovali domácí "trápení" s Bydžovem, by se asi divili, co během několika hodin dokáže s mužstvem udělat živá voda, kterou do Rychnova přivezl hostující kustod.

 

 

Kdo odepisoval na podzim poslední Broumov, ten se zřejmě přepočítal. Tým ze samého severu republiky přidal na jaře k 11 podzimním bodům neskutečných 26 a pro definitivum záchrany mu stačí jeden jediný. To za přepokladu, že se bude padat ze 14. místa. Pokud se zachrání, nebude to první případ, kdy mužstvo na jaře uteklo hrobníkovi z lopaty.

 

 

Namočeny tak jsou hlavně Libčany, kterým při předpokládaném zisku Chlumce a Dobrušky nemusí stačit ani výhra v Jičíně, který ať tak, či tak, skončí na 4. místě tabulky. Spolu s Chlumcem mají za své soupeře týmy, jimž se na jaře vede velmi dobře. Kratonohy v Chlumci mohou ještě vítězstvím dosáhnout na 2. místo tabulky, které každoročně obcházejí spekulace, jestli nebude postupové. Nejinak tomu je i letos. Berbrovy soutěže už má definitivní hradecká Olympia.

 

 

Zajímavý bude souboj dvou přímo ohrožených v Broumově, kam přijede Dobruška.

 

 

V nedělním odpoledni a posledním hracím dni si o prestiž zahrají Jaroměř s Olympií a domácí už budou vědět, zda půjde opravdu jen o prestiž nebo ještě budou muset bodovat pro udržení 2. místa. Škoda, že tento souboj není zařazen do sobotního programu a na hřišti bude domácím chybět klíčový hráč Škoda, který byl distancován za nedokonanou vraždu rozhodčího Beránka bezmála na doživotí. Duel prvního s druhým (a v průběhu sezony protěžovaného s ustrkovaným) mohl být ještě zajímavější.

 

 

Středa, 10.06.2015 - 30. kolo Komentáře
17:30 Nové Město - Úpice 5 : 0
Sobota, 13.06.2015 - 30. kolo Komentáře
14:00 Vysoká n.L. - Rychnov n. Kn. statistika
17:00 Chlumec n.C. - Kratonohy statistika
17:00 Broumov - Dobruška statistika
17:00 Jičín - Libčany statistika
Neděle, 14.06.2015 - 30. kolo Komentáře
17:00 Červený Kostelec - Slavia HK statistika
17:00 Jaroměř - Olympia HK statistika
17:00 L. Bělohrad - Nový Bydžov statistika

 

Původní článek: http://khfotbal.com/index.php/krajsky-prebor/2730-posledni-kolo-pujde-jeste-o-neco

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže