KP: Duo Lhota - Týniště stále o 6 bodů

Krajský přebor
Napsal uživatel TB
Pondělí, 21. Květen 2012 16:51

Další kolo krajského přeboru zachovalo odstup Lhoty od Týniště na 6 bodech. Olympia ztratila remízou s Jičínem. Na konci už zřejmě ani zázrak nezachrání Dobrušku. V poslední minutě vykřesal naději na udržení Nový Hradec.

VOTROK KRAJSKÝ PŘEBOR

Slavia HK - Lhota p. L. 1:2

B: 87. Brázda - 47. Mráz, 69. Bednář. ŽK: 22. Krempa O., - 45. Libřický, 83. Bednář. ČK: 0 - 78. Libřický. R: KFS PA.Poločas: 0: 0.

Slavia HK: Votruba - Špaček, Šolc, Krempa O., Horák - Veselý (41. Ibrmajer), Lán, Linhart, Brázda - Hutla, Erber (78. Sobotka).

Lhota p. L.: Martinovský - Hrabík (36. Bednář), Michálek, Drapač, Král - Pejchal (74. Poljakov), Chromek, Libřický, Jeřábek (46. Mráz) - Friedl, Jiřík.

Josef Petera (trenér Lhoty): "Na hřišti štiky soutěže jsme v prvním poločase nehráli podle našich představ. Po změně stran jsme dali do hry srdíčko, přidali na důrazu a začali vhodně kombinovat. Střídající hráči hru výborně oživili a dalo se na fotbal koukat. Po vyloučení Libřického na nás přišel trochu útlum, kdy domácí dokázali snížit. Vítězství si velmi cením. Za přístup v druhém poločase chválím celý mančaft. Jednotlivce většinou nechvallím, ale dnes musím. Drapač, Mráz a Bednář byli neskutecně výborní. Jen tak dál kluci!"

Nový Bydžov B - Police n. M. 2:0

B: 78. Labík, 86. Janouch. ŽK: 19. Labík, 33. Šorm - 33. Hauschke. ČK: 0 - 0. R: Otava - Kubišta, Odvárko. Diváků: 50.Poločas: 0:0.

Nový Bydžov B: Špičák – Pilař, Obermajer, Dudla, J. Vaněk – Pospíšil (46. Janouch), Šorm – Langr (74. Pánek), Tlustý (88. Přikryl), Zich (58. T. Vaněk) – T. Labík, Připraven Komárek, Trenéři Firbacher, K. Průcha, Vedoucí Týmu Pospíšil.

Police n. M.: Klásek – Kudláček, Pavlů, Pášma, Kollert – Skalický (81. Sivák), Seidlman, Klapkovský (58. Švorčík), Šnábl – Šorfa, Hauschke (78. Tauc), Trenér Novák, Vedoucí Týmu Klimeš.

MARTIN FIRBACHER (trenér Nového Bydžova): "Po celý zápas jsme měli více ze hry. Vítězství se však nerodilo lehce. Hosté se zakopali do vlastní šestnáctky a s pomocí výtečného brankáře Kláska a naší střelecké nemohoucnosti drželi až do 70. minuty bezbrankový stav. Poté se nám podařilo jejich obranný val prolomit a zaslouženě jsme důležitý zápas dovedli k vítěznému konci. Pochvala pro celý kolektiv, ve kterém vynikli Obermajer s Labíkem."

KAREL KLIMEŠ (vedoucí Police): "Zasloužená výhra domácích, nás podržel brankář Klásek. Naše situace je už dost kritická."

Domácí měli od počátku zápasu mírnou územní převahu, ale první navštívenku vyslal Labík na Kláska až v 17. minutě. V 22. m. kopl RK Šorm a Labíkovu hlavičku vytěsnil Klásek nad břevno. V 24. m. kopal TK Labík z 18 metrů a s touto standardní situací naložil velmi bídně. V 35. m. přišla největší šance domácích, po dlouhém autu Langra se dostal k míči sám ve vápně Zich, ale z bezprostřední blízkosti nedal. V 36. m. zahrál trochu na nervy diváků svou rozehrávkou na Obermajera Špičák, v 41. m. po akci Pilař - Šorm zacílil z voleje Obermajer, ale Klásek výborně vyrazil. V 42. m. šel zleva sám Langr, ale ukvapeně mířil hodně vedle, v 44. m. trefila Tlustého střela střed Kláskovy branky.
V 56. m. druhé půle skončil oblouček z TK hostů na břevně Špičákovy branky, v 57. m. po rohu Šorma mířil Obermajer hlavou nad. V 66. m. Obermajer prošel zprava a Janouch pohrdl předloženým míčem, vše zachránil Klásek. V 72. m. pohrdl další šancí Labík po presingu Ondřeje Janoucha, v 78. m. po faulu na Janoucha kopal TK zleva Šorm a Labík elegantně levačkou z voleje provedl šikovnou teč (1:0). V 80. m. spáchal Obermajer čistý průstřel zdi z TK, ale jeho projektil zastavila tyč. V 83. m. prošel zprava individuálně Šorm, ale jeho umístěnou střelu vyrazil Klásek na roh. V 86. m. Pánek cizelérsky posunul Janouchovi a ten oduševnělým obloučkem přes Kláska připomněl své postavení střelce (2:0).

Vladimír Blažej

Jičín - Olympia HK 1:1

B: 23. Haken - 27. Krejčík. ŽK: 76. Gaubmann - 64. Dujsík. ČK: 83. Řeháček - 0. R: Janeček. Diváků: 60. Poločas: 1:1.

Jičín: Puš - Bucek, Řeháček, Gaubmann, Ulvr (82. Drusan) - Veg, Kanaval, Čokina (65. Kocourek), Haken - Bažík, Horáček (78. Pluhař).

Olympia HK: Moník - Mařas, Kabeláč, Ježek (75. Pražák), Krejčík, Dujsík (88. Vejchoda), Michek, Trnka, Haupt, Matějka (30. Mašek), Hůlka.

J. Matějka - vedoucí týmu: v zápase velice solidní úrovně byl Jičín o něco lepším týmem v prvním poločase, bohužel své šance k získání náskoku nevyužil. Ve druhém poločase se mírná převaha přesunula na kopačky hostující Olympie, ta však ze svých šancí nastřelila jen tyč, takže utkání skončilo spravedlivou remizou. Utkání výborně odřídila trojice rozhodčích

A1A2604

20.5.2012 Mistrovské utkání Muži A Krajský přebor - 26 kolo

FC SPARTAK Rychnov n. Kněžnou - SK Týniště nad Orlicí 2:4 (0:1)

63., 72. Zajíček Roman - 9., 58., 71. Merganc Martin; 79. Jedlička Tomáš

Žluté karty 1 : 2

44. Pups Miroslav - 68. Huňák Jan; 40. Hrubý Jan;

FC SPARTAK Rychnov n.Kněžnou: Lasák Vlastimil, Zajíček Roman, Bárnet Michal, Kotek František K, Lochman Petr, Nosek Jakub, Počtýnský Jiří, (46' Bystrický Filip), Pups Miroslav, Reichl Lukáš, Stieber Filip, Volný Lukáš, (64' Vrána Jan)

SK Týniště nad Orlicí: Marčišin Marcel, Michal Martin, Plašil Jan K, (44' Novák Martin) Huňák Jan, Merganc Martin, Stejskal David, Horák Martin, Tomášek Adam, (20' Schod Radek), Hrubý Jan, Vydarený Jiří, Jedlička Tomáš, (89' Winkler Marek)

Počet diváků: 121

Nový HK - L. Bělohrad 1:0

B: 89. Páter. ŽK: 13. Kotouček, 26. Kolář, 56. Sajvera - 12. Lánský, 54. Marek. R: Horský. Diváků: 50. Poločas: 0:0.

Nový HK: Sedláček - Badura, Kotouček, Karmín, Lášek, Čtvrtečka (66. Ondrej), Sajvera (82. Drenko), Páter, Šmíd, Neppl, Kolář.

L. Bělohrad: Malý - Dytrych, Blažek, Marek, Suchánek (69. Hartl), Šrám, Kazda, Lánský, Rychecký, Jezbera, Wagenknecht.

Utkání o 6 bodů rozhodla pro domácí vůle a odhodlání v 89 minutě zápasu.

Broumov - Dobruška 2:1

B: 43. Čihák, 71. Čihák - 81. Mikušík. ŽK: 58. Šimon, 83. Růžička - 0. R: Krucký. Diváků: 230. Poločas: 1:0.

Broumov: Bohuška - Semerák (66. Michálek), Kotyza, Růžička, Schubert Jaromír - Šimon (84. Schubert Jan), Mucha, Kuchta Pavel, Novák (63. Hovorka) - Čihák, Gajdoš (52. Brožek).

Dobruška: Malý Martin - Zilvar, Effenberk, Slánský (72. Hubáček), Horák - Jirásek, Mikušík, Bolehovský (63. Macek), Dostál (46. Eimann) - Malý Vítěslav, Krahulec.

Od samého začátku se hrálo, sice za pěkného počasí, ale utrápené utkání. Až po půl hodině se začalo na hřišti něco dít. Ve 29. se odhodlal ke střele z dálky Semerák, ale jeho střela šla vedle branky. Ve 35. Kotyza tvrdě vystřelil, ale golman Dobrušky střelu vyrazil. Také Do bruška hrozila ve 40. před broumovskou brankou, kdy po kopu z rohu hlavičkoval hostující hráč, ale jeho hlavička šla těsně vedle branky. Krátce nato ve 43. Čihák otevřel skore utkání 1:0.

Ve druhém poločase se Dobruška zlepšila a měla více drobnějších akcí. Broumovský Kotyza v 53. z bezprostřední blízkosti překopává branku po pěkné přihrávce od Jaromíra Schuberta. V 57. předvedl Pavel Kuchta pěknou technickou střelu a golman Martin Malý v dobrušské brance s námahou vyráží na roh. V 71. utekl přes obranu Kotyza a jeho pěkná přihrávka do pokutového území znamenala zvýšení Čihákem na 2:0. V 77. odstřeloval Broumov dobrušskou branku. Nejprve prošel Hovarka a golman jeho střelu vyrazil, následně Kotyza střílí a hostující hráč vyhlavičkovává míč z banky a hned nato Čihákova střela také neprošla do branky. Dobruška v 81. po kombinační hře a zaváhání domácí obrany snížila Mikušíkem na 2:1. Střeleckou chuť měl Čihák v 87. kdy utekl, ale jeho střela šla vedle branky.

Petr Možný

Česká Skalice - Kratonohy 3:3

B: 38. Zelený, 55. Diviš, 85. Krčil - 6., 9. Veverka, 31. Škvrňák. ŽK: 50. Krčil, 74. Železov - 70. Král, 79. Sadílek. R: Šiling.Diváků: 80. Poločas: 1:3.

Česká Skalice: Frinta – Novák, Chmelík, Tolda, Zelený – Belák (61. Železov), Diviš, Židík (46. Židík), Suchánek (65. Tauchmann) – Sedláček, Voráček.

Kratonohy: Vaněk - Král, Klement, Lesák, Škvrňák, Sadílek, Dušek, Mikolanda, Nun (78. Jakubec), Veverka, Franc.

Diváci, kteří si v nedělením podvečeru našli cestu na skalický stadion viděli utkání s málo vídaným průběhem. Už v desáté minutě po dvou zaváháních obrany prohrávali domácí 0:2! Navíc ve 12. minutě obrana zastavila kapitána hostí jen za cenu faulu a kopala se penalta, jenže tu Frinta zneškodnil! Ani to však domácí neprobralo a hosté měli další šanci, když v 16. minutě útočník z malého vápna přestřelil. Domácí se dostali k šanci až v 18. minutě, ale Sedláček pálil jen do brankáře. V 21. minutě chyboval Zelený a protiútok hostí zneškodnil až brankář Frinta. Ve 25. minutě mohl snížit Diviš, jenže osamocen před brankářem střílel jen do něj. Ve 29. minutě trestný kop stejného hráče brankář vyrazil. Ve 31. minutě znovu chyboval Zelený, když neuhlídal hráče hostí a ten zvýšil na 0:3. Hosté znovu začali domácí přehrávat a měli ještě dvě slibné šance. V nich však neskórovali a ve 38. minutě napravil svoji chybu Zelený a snížil na 1:3. Minutu před koncem poločasu mohl ještě snížit Voráček, avšak své dvě obrovské šance trestuhodně promarnil.

Druhý poločas začal lépe pro domácí, když v 55. minutě zaběhl za obranu Diviš, běžel sám na brankáře a tentokrát se nemýlil – 2:3. Domácí se poté snažili srovnat skóre, ale jejich snahu zmrazil postranní rozhodčí, který pustil jasný offside, útočník hostí se ocitl sám před Frintou, který situaci hasil jen za cenu faulu. Následovalo jeho vyloučení a hosté kopali druhou penaltu! Jenže náhradní brankář Tauchmann ji zneškodnil! Hosté, ikdyž hrajíc proti deseti, znervózněli a domácí se nakopávanými míči za obranu snažili o protiútoky a případné srovnání. A nakonec se dočkali, když v 85. minutě po závaru před brankou srovnal Krčil na konenčých 3:3.

Tomáš Hubka

Libčany - Dv. Králové B 1:0

B: 47. Ujec. ŽK: 59.71. Tušic, 84. Černý - 6. Volf, 76. Čenovský, 90. Blažek. ČK: 71. Tušic - 0. R: Martínek. Diváků: 70.Poločas: 0:0.

Libčany: Tošovský,- Koza, Sýkora, Rensa, Tušic, Řehounek(66. Pospíšil), Černý, Jedlička, Novotný, Zahradník(83. Schejbal D.)Ujec(89. Pavelka).

Dv. Králové B: Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Volf(66. Novotný T)Šulc, Čenovský, Macek, 6Ába, Marks.

Předseda SK Libčany: Schejbal J.: "Remízový zápas rozhodl pěknou střelou Ujec. Po vyloučení domácí zápas udrželi."

Trenér hostů: Celler: "V zápase o nic nešlo. Obě mužstva nenastoupili kompletní, domácí měli převahu v 1 poločase. V začátku druhé půle dali domácí branku, jelikož hosté nevyužili šance utkání jsme prohráli."