Ze slušnosti darované vítězství domácím

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník   
Úterý, 16. Listopad 2010 09:09

Po dlouhé době zaviněné tresty mohl novopacký trenér Vlastimil Frýdek využít společně služeb Martina Ptáčka, Miroslava Krále a Marcela Bažíka. Naopak zranění do zápasu nepustilo Lukáše Musila, Davida Melagu a Lukáše Jisla.

Bitva o bod

Zápas se hrál za nádherného podzimního počasí na novém, perfektním travnatém koberci, který zdobí místní hřiště teprve čtyři měsíce. Domácí, kteří v úvodu letošního soutěžního ročníku několik kol vedli divizní tabulku, disponují kvalitním kádrem, který úplnou špici opustil díky několika kolapsům na hřištích soupeřů (Dvůr Králové, Ústí nad Orlicí).

FC Velim – 1. FK Nová Paka 1:0 (0:0). Již úvod utkání jasně odkryl obraz hry, kdy Velim aktivní hrou zaměstnávala defenzivu Novopackých a ti se snažili hrozit především z brejkových výpadů. Hostující obrana však pracovala bezchybně a přítomnost stopéra Ptáčka dodávala této formaci jistotu podpořenou spolehlivými zákroky brankáře Ottmara. I přes aktivní hru domácích, blíže ke vstřelení branky v prvním poločase nakonec měli hosté. Nejprve Banda v přečíslení postupoval ještě se dvěma svými spoluhráči na jediného obránce domácích. Novopacký útočník však místo přihrávky zvolil individuální postup, který však byl bránícím hráčem zlikvidován.

O několik minut později Rozsévač přehrál u brankové čáry velimkého Vajgla a z ostrého úhlu se snažil překvapit domácího gólmana Svobodu, který však střelu směřující mezi nohy stačil reflexivně vykopnout do bezpečí. Velimští hrozili především ze standardních situací, které z velké většiny směřovaly na urostlého Kacafírka, ale ten, až na jednu výjimku, byl celkem pozorně bráněn.

 Po změně stran se aktivita domácího mužstva začala stupňovat a hosté se k zakončení dostávali sporadicky. Finální část akcí Velimi však také postrádala přesné zakončení, či důraz před brankou soupeře. V několika případech ve vzduchu ve svém pokutovém území kraloval brankář Ottmar a tím eliminoval subtilnější postavy hostující defenzivy před urostlejšími protihráči.

 Když se již přítomná divácká kulisa začala smiřovat z bezbrankovou remízou, přišel zkrat hostujícího mužstva ve středu hřiště, kdy po ostrém souboji zůstal na trávníku ležet domácí fotbalista se „sténající grimasou“. Bažík však v domnění, že bude hra přerušena, odevzdal domácím míč a ti „bez poděkování“ zaútočili do dezorientované novopacké obrany, kdy centrovaný míč směřoval do pokutového území na Kacafírka, který jej poslal z voleje za Ottmarova záda. Branka sice kuriózní, ale regulérní.

Bohužel, chování fair play je sice všude ceněno, ale body si nikdy nikdo z něho nepřipsal. Objektivně však nutno přiznat, že vedení domácích bylo podle průběhu zápasu asi zasloužené, ale nebýt již uvedené inkriminované situace, zřejmě by asi ani tato převaha Velimi kýžený úspěch domácím nepřinesla. Skončil tak fotbalový divizní podzim. Tabulka je poměrně vyrovnaná. Rozhodující část sezóny však teprve nastane při jarních odvetách. Prognosticky tak lze již dnes říci, že nikdo ze šestnácti účastníků nemá jistotu postupu, ani sestupu.

Co přinese jaro?

Zimní přestávka může výrazně ovlivnit stav (příprava, forma, posily …) všech týmů a na jaře může být vše úplně jinak. Nechme se tak překvapit,
 K naplnění ovlivňujících faktorů dalšího působení novopackého mužstva v této republikové soutěži by měla v pozitivním slova smyslu pomoci nová hrací plocha s umělým travnatým povrchem, která se v těchto dnech dokončuje v prostoru bývalého škvárového hřiště. ⋌(axe)

Představujeme na snímku mužstvo před zápasem ve Velimi. Zleva stojí René Čokina, Miroslav Malý, Tomáš Fišar, Lukáš Počta, Lukáš Jisl, Martin Ptáček, Zdeněk Kout, Jan Filip a Radim Ottmar. Zleva klečí Jozef Banda, Miroslav Král, Jan Mačí, Petr Koza, Jan Rozsévač a Marcel Bažík. Na fotografii chybí David Melaga, Lukáš Musil a Adam Svoboda.

Authors: Jičínský deník

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže