Libáň a Milíčeves ztratily dobře rozehrané zápasy

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník
Úterý, 20. Září 2011 13:13

Na programu bylo další okresní derby, přilákalo 300 diváků.

TJ Kopidlno – SK Sobotka 3:2 (1:2). Fakta – branky: Havelka, J. Dřímal, J. Brožíček – Baše, D. Macoun. Rozhodčí: Miškář. ŽK: 1:3. Diváků: 300. TJ Kopidlno: M. Brožíček – Krulich, Hyšpler (60. Machačný), Klaban, Škaloud (75. Berounský) – Komárek, Zedek, Hnát, V. Kulhánek (60. J. Dřímal) – Odvárko, Havelka (80. J. Brožíček). Připraven: Kohut. SK Sobotka: Jonáš – Rulc, Halbych, Klečal, Bárta – Baše, Knobloch, Kubišta, Gerboc – Kavalír, D. Macoun. Střídali Brixi, Horák, Kroupa, připraven Taneček.

Roman Horna, trenér Kopidlna: „Derby zápas měl výbornou atmosféru. Obě mužstva se snažila hrát agresivně a nátlakově. V první půlce to lépe vycházelo hostům. Navíc jsme jim vlastní chybou darovali jeden ze dvou gólů a vypadalo to velice špatně. Naštěstí se nám podařilo před koncem poločasu snížit. Druhá půlka již byla plně v naší režii a střídající hráči přinesli ten rozhodující element čerstvosti, který vedl k velkému tlaku a vstřelení dvou dalších a rozhodujících branek. Výhra je zasloužená, pokud budu hodnotit zápas jako celek. Tři body jsou doma a to nás těší.“

FK Mostek – Sokol Stará Paka 2:2 (2:1). Fakta – branky: 1. Polák, 14. Hendrych – 20. Pavlíček, 86. Vrabec. Rozhodčí: Kout. ŽK: 2:3. Diváků: 100. Sokol Stará Paka: Musil – Jeník, Skořepa, Šnajdr, Pavel, Pakosta, Knapp (49. Kulda), Pavlíček, Krejčí (85. Vrabec), Bíl, Červenka, Topič
Hosté prohrávali již 0:2, ale velmi rychle se vrátili do hry zásluhou hlavičky Pavlíčka – 1:2. Bod zařídil čtyři minuty před koncem střídající Vrabec. Ve zbývajících minutách oba týmy ještě mohly rozhodnout o své výhře.

SK Janské Lázně – Sokol Libáň 3:2 (0:1). Fakta – branky: 57. Horák, 80. Dvořák st., 85. Kašpar – 32. Radek Hlavatý, 51. Balcar. Rozhodčí: Fišer. ŽK 3:5. Diváků: 50. TJ Sokol Libáň: Miech – Mutzer, Kohout, Švorc, Smetana, Radek Hlavatý, Mička, Bányácski, Pešta (84. Rampas), Balcar, Kalinka (67. Roman Hlavatý). Závěr zápasu byl dramatický, protože v 74. minutě branku Horáka pro ruku rozhodčí neuznal, ale v 80. minutě se domácí již radovali, když centr Stránského našel hlavu Dvořáka st. a ten se nemýlil – 2:2. Rozjetí domácí dokázali ještě v 85. minutě z kopačky Kašpara po centru Němečka z trestného kopu dokonat obrat v zápase a vsítit rozhodující gól – 3:2. Zdrcení hosté již nedokázali na situaci reagovat a neodvezli si tak z dobře rozehraného zápasu ani bod.

SK Sparta Úpice - FC Milíčeves 6:3 (2:3). Fakta – branky: Winter 2, Peterka, Finger, Kulhánek, Melichar – Špicar, Rejha, Jiří Roman. Rozhodčí: Vlachýnský. ŽK: 1:3. Diváků: 210. FC Mílíčeves: Mäsiar – M. Roman, T. Berný, Havránek, Jakub Roman – Novotný, Drusan, Jiří Roman ml., Lukáš Rejha – Lukáš, Špicar.

Zdeněk Fejfar, trenér Milíčevsi: „K zápasu do Úpice jsme odjížděli s vědomím, že můžeme jen překvapit. Po celý první poločas jsme dodržovali taktické pokyny a ve 44. minutě svítilo na ukazateli neuvěřitelné skore 0:3. Domácí měli sice ve středu pole mírnou převahu, ale povolili jsme jim jen jedinou šanci, ze které trefili pouze tyč. Jenže v poslední minutě jsme zcela nepochopitelně zkratovali a do šaten se šlo za stavu 2:3. Tento moment nás poznamenal po celý další průběh utkání. Ztráta koncentrace vedla k tomu, že v 56. minutě jsme prohrávali 4:3. Pak už to byla jen jednostranná záležitost a čekání na osvobozující konec. Je to veliká škoda ztratit tak výborně rozehrané utkání, protože nás to mohlo povzbudit do dalších bojů. Takto se musíme poučit a vyvarovat se podobných zkratů.“

Baník Žacléř - SK Jičín B 3:4 (3:1). Fakta – branky: Baše, Skála, Janata – Zugar 3 (jednou z pen.), Horáček. Rozhodčí: Šlezinger. ŽK: 1:1, Diváků: 100. SK Jičín B: Přibyl – Bucek, Ulvr, Kirschner, Krykorka (72. Skákal) – Materna (80. Srb), T. Kocourek, Zugar, M. Kocourek – Horáček, Portyš. Hned ve 2. minutě se hosté ujali vedení. Soupeř však po jejich chybách v obranné činnosti během minuty otočil zápas na 2:1 a do konce poločasu zvýšil na 3:1. Po domluvě během poločasové přestávky začali hrát to, co si řekli před zápasem a v 51. a 65. minutě srovnali stav. V 93. minutě však soupeř zapoměl na zadní vrátka, po zákroku na Portyše přišla penalta, kterou s přehledem proměnil Zugar.