Další domácí ztráta v průměrném utkání

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník
Pondělí, 19. Září 2011 08:30

V šestém kole divizní skupiny C hostili fotbalisté na stadionu v Jírových sadech někdejšího účastníka ČFL, mužstvo FK Náchod. Domácí trenér Josef Hloušek měl tentokrát až na Jakuba Mičkala k dispozici kompletní kádr svého mužstva. Novopačtí, po zisku cenného bodu v minulém kole ve Dvoře Králové, byli tentokrát v zápase v úplně jiné roli, co se defenzivy a ofenzivy týká. Hosté po několika nepříznivých výsledcích z úvodu sezony se postupně zlepšují a ani v Nové Pace nepůsobili odevzdaným dojmem.

1. FK Nová Paka – FK Náchod 1:1 (1:0). Utkání začalo mírnou převahou domácího týmu, ale do zakončení se dostávali Novopačtí velmi složitě. Hosté celkem pozorně bránili a v soubojích nešetřili důrazem. Subtilnější postavy hráčů domácího mužstva se s tímto handicapem vypořádávaly s velkými problémy. Dlouho se hrál oboustranně neatraktivní fotbal s množstvím osobních soubojů a nepřesností přihrávek. V závěru prvního poločasu se převaha novopackých fotbalistů postupně stupňovala a před brankou náchodského Baláže se konečně začalo jiskřit. Nejprve Kazda narážečkou vybídnul ke skórování Kulhánka, ten však díky nerovnosti hrací plochy míč vůbec netrefil. Hned poté se však dostal balón na kopačku Brože a jeho tečovaná střela zazvonila o levou tyč náchodské branky. Hosté toto varování však nebrali vážně a o minutu později Brož v nejkrásnějším okamžiku zápasu nádherně trefil míč, který vymetl levý horní roh Balážovy svatyně.

Po změně stran však domácí nejprve svoji koncentraci na utkání nechali ještě v šatně, aby ve 47. minutě špatným pozičním bráněním a opuštěním prostoru dovolili náchodskému Srkalovi celkem bez problémů po brejkové situaci skórovat do protipohybu brankáře Kanavala. Tato „facka“ se nakonec stala domácím osudnou. Náchodští od vyrovnání začali hrát zcela evidentně na bod a v případě nebezpečných brejků klidně i na vítězství.

Svým přístupem však rozhodně tempu hry nic nepřidávali. Novopačtí se jen těžko prosazovali před šestnáctkou soupeře. Náchodská obrana pracovala bezchybně a defenzivní způsob hry nedokázali domácí nijak rozbít. Naopak Novopačtí několikrát při ofenzivním pojetí chybovali v obranné činnosti a v jednom případě musel Kanaval bravurně zlikvidovat šanci soupeře, v ostatních situacích pokusy Náchoda končily mimo branku. Na hrotu Nové Paky se příkladně bil za každý míč Petr Kazda, leč k prosazení přes obranu soupeře to nestačilo. Ve dvou případech mu chybělo po přihrávkách Marcela Bažíka jen několik centimetrů k úspěšnému zakončení.

Novopacký trenér Josef Hloušek chtěl několika střídáními v závěrečné části utkání především oživit útočnou fázi a zápas alespoň jednou brankou zvrátit ve prospěch domácích. V 78. minutě střídající Jiří Povr vyvážel míč z vlastní poloviny hřiště a s ním přešel přes čtyři bránící hráče tak, že najednou postupoval s Bažíkem na jediného obránce soupeře. Po tomto dlouhém sólu předložil míč svému spoluhráči a ten jej trestuhodně ze vzdálenosti dvaceti metrů poslal mimo náchodskou branku. Okamžik, který by zřejmě utkání rozhodl. Řešení situace se však ukázalo jako zcela nevhodné ze strany zakončujícího fotbalisty.

Závěr zápasu však již nic významného před oběma brankami nepřinesl. Úroveň tohoto utkání rozhodně celkem slabou diváckou kulisu nenadchla. Novopačtí tak nedokázali na domácím hřišti potvrdit bod z předcházejícího duelu a zbytečně tak ztratili další body do tabulky pravdy. Soutěž se však teprve rozbíhá a až další zápasy ukáží, kde lze hovořit o ztrátách, či zisku. Před příštím mistrovským zápasem 25. září v Kolíně si novopačtí fotbalisté pozvali na úterý 20. září od 17 hodin k přípravě na svůj stadion mužstvo Vrchlabí.
.⋌(axe)

Dlouho se hrál oboustranně neatraktivní fotbal s množstvím osobních soubojů a nepřesností přihrávek.
V závěru prvního poločasu se převaha domácích stupňovala. Nejprve Kazda vybídl ke skórování Kulhánka, ten však díky nerovnosti hrací plochy míč vůbec netrefil. O minutu později Brož, v nejkrásnějším okamžiku zápasu, nádherně trefil míč, který vymetl levý horní roh Balážovy svatyně.

Po změně stran však domácí nejprve svoji koncentraci na utkání nechali ještě v šatně, aby ve 47. minutě špatným pozičním bráněním a opuštěním prostoru dovolili náchodskému Srkalovi celkem bez problémů po brejkové situaci skórovat do protipohybu brankáře Kanavala. Tato „facka“ se nakonec stala domácím osudnou v podobě bodové ztráty.

Fakta – branky: 43. Brož – 47. Srkal. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 1:4. Diváci: 180. Poločas: 1:0. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Jisl, Ptáček, Čokina, Vích (59. Mačí) – Urbanec (79. Vavrinec), Brož, Rozsévač, Kulhánek (65. Povr) – Kazda, Bažík. FK Náchod: Baláž – D. Nejman, Sedláček (46. Vít), Rompotl, Štavík – O. Nejman, Srkal, Hubka, Škoda (46. Malý) – Petr (84. Simon), Hubička.⋌(jp)