Začínají pohárové bitvy, v Ústí divizní souboj

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník   
Sobota, 23. Červenec 2011 08:35

Šestice východočeských týmů vstoupí o víkendu do předkola letošního ročníku Ondrášovka Cupu. První kolo se hraje za týden v sobotu 30. července a do bojů vstoupí dalších šest celků z regionu.

Prvoligový Hradec Králové, stejně jako další týmy z nejvyšší soutěže, zahájí svoji pohárovou pouť až ve druhém kole, které se hraje ve středu 10. srpna. Soupeřem „votroků“ bude vítěz duelu Litol – Loko Vltavín.

Jiskra Jaroměř – TJ Dvůr Králové

sobota 17.00

Pro druhý nejlepší tým jarní části krajské I. A třídy je dnešní duel s divizním Dvorem Králové o to pikantnější, že obě města od sebe dělí necelých dvacet kilometrů a řada jaroměřských odchovanců či rodáků (Kilevník, Holub, Kořínek, Čenovský, Podolník, Gorol, Diviš) stále ještě hraje ve dvorském dresu.

Navíc domácí Schejbal, Ruprich, Huňák či Kašajík ve městě safari před nedávnem působili.

To divizní Dvůr historii neřeší. Předkolo pro svěřence kouče Miloše Dvořáka představuje postupovou povinnost a hosté by neradi připustili kdejaké překvapení. K vítězství by jim měly pomáhat čtyři nové posily. V létě se klubovému vedení podařilo do kádru přivést českoskalického Diviše, vrchlabského Šulce a ze Živanic dvojici J. Čech, Gorol. Letní přípravu v Letohradě navíc ukončil útočník Privara, jenž se ve čtvrtek stal definitivně kmenovým hráčem Dvora. Ve středeční generálce na Ondrášovka Cup porazil jedenáctý tým loňského divizního ročníku třetiligové Pardubice 2:1, když branky stříleli Kořínek s Privarou.

Vítěz rivalského derby za týden doma přivítá třetiligový Letohrad.

SK Převýšov – FK Trutnov

neděle 17.00 (hř. Žiželice)

Kouč divizního nováčka z Převýšova Bohuslav Pilný, jenž u mužstva v létě nahradil Josefa Košátka, bude mít k dispozici nové hráče: Kulovaný (Sparta Praha), B. Franc, I. Svoboda (oba Kolín), D. Franc (Kratonohy), D. Hruška (Meteor Praha), Voženílek (FK Pardubice), Motyčka (Olympia Hradec Králové), J. Černý (FC Hradec Králové). Nastoupit naopak zřejmě nebude moci další letní posila Jan Knobloch, jenž naposledy působil v druholigových slovenských Michalovcích. Jeho přesun na východ Čech ještě není administrativně dotažen.

„Chtěli bychom samozřejmě postoupit. V další fázi by nás čekal kvalitní soupeř z ČFL Česká Lípa. Na druhou stranu musíme brát tento zápas jako přípravu, která nám hodně ukáže. Máme v týmu spoustu nových kluků, kteří se potřebují sehrát na divizi,“ uvedl před utkáním převýšovský trenér Bohuslav Pilný.

Fotbalisté Trutnova v letní pauze počítali spíše ztráty. Činnost v klubu ukončili Kuneš, Jiroušek a Hejna, kteří patřili k oporám. Novými tvářemi jsou naopak Proček s Martínkem a v jednání je dvojice Hlava, Hruška. Tým z Krkonoš prožil úspěšné jaro a vůbec by na celou loňskou sezonu letos rád navázal. Úvodní přípravné duely ukázaly, že střelecká potence hráčům vydržela i přes letní pauzu. Trutnov porazil Lázně Bělohrad 4:1 a ve středu i juniory Mladé Boleslavi (5:1).

Lepšího z dvojice čeká v úvodním kole divizní Velim.

Jiskra Ústí n. O. – 1. FK Nová Paka

neděle 17.00

Souboj divizních týmů by měl mít favorita v domácím týmu. Ústecká Jiskra půjde do utkání pod vedením nového trenéra Jana Navrátila, který na lavičce vystřídal Jiřího Saňáka. Z týmu odešel do Poličky kanonýr Zdeněk Dostál, tým dále opustili Borek (Č. Třebová), Javůrek (FK Pardubice), Krátký odjel (pracovní pobyt v zahraničí) a Toman (Zábřeh na Moravě). Výraznou letní posilou Jiskry je zkušený útočník Miroslav Knápek ze Šumperka. Po dlouhodobém zranění se vrátil do kádru brankář Novák. Mužstvo dále posílili Saňák a Šebrle (oba Žamberk). Ze zahraničí se vrátil Marek. Na zkoušku jsou v týmu někteří mladí hráči. Cílem Jiskry je postup.

Novopacké mužstvo po odchodu trenéra Vlastimila Frýdka prochází velkými změnami. Počítá se s výměnou nejméně šesti hráčů, tým například opustila opora Král, v jednání je příchod Vícha z Jičína. Kádr opustil brankář Ottmar, který se zapojil do v přípravy v prvoligovém FC Hradce Králové, odkud na oplátku přišel Volšík. V přípravných zápasech dostávají příležitost převážně mladí fotbalisté, z dorostenců se osvědčil zejména Vavrinec. S mladíky Nová Paka nastoupí i zítra na ústeckém trávníku. Tým zatím vede bývalý trenér staršího dorostu Miroslav Jeník. Nový kouč bude jmenován po 1. srpnu.

Vítěz utkání dále narazí v prvním dějství poháru na třetiligovou Českou Lípu.

Jak dál v poháru1. KOLO – sobota 30. července:
Jaroměř/Dvůr Králové – Letohrad, Hlinsko – FK Pardubice, Náchod – Chrudim, Nový Bydžov – Čáslav, Ústí nad Orlicí/Nová Paka – Velim, Převýšov/Trutnov – Česká Lípa.

2. KOLO – středa 10. srpna: Do poháru zasáhne FC Hradec Králové a další prvoligové celky.

 

Ćíst více http://jicinsky.denik.cz/fotbal_region/zacinaji-poharove-bitvy-v-usti-divizni-souboj.html

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže