Fotbalová přípravka jede na plné obrátky

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník
Středa, 27. Červenec 2011 07:30

Fotbalová příprava se v posledních dnech rozeběhla na plné obrátky. Mistrovská sezona startuje už o druhém srpnovém víkendu, a tak je nejvyšší čas začít ladit formu i vyzkoušet případné posily.

Výsledkový servis

SK Jičín – FK Baumit Jablonec nad Nisou B 2:1 (0:1). Hosté měli od začátku více ze hry a jedinou branku v prvním poločase vsítili z rohového kopu. Druhý poločas začali domácí lépe a zaslouženě obrátili vývoj utkání na svoji stranu, když se dvakrát trefil Voldán. Účastník krajského přeboru po úspěchu v Železném Brodě 3:0 zvítězil i ve druhém utkání, tentokrát nad soupeřem, který si zahraje nový ročník divize C.

Fakta – branky: Voldán 2. SK Jičín: Puš – Ulvr, Řeháček, Macháček, Veg – Horčičko (45. Srb), Gaubmann, Mikolášek (45. L. Haken), Kocourek (45. Hejtmánek) – Voldán, Vacek (45. Zugar).

SK Miletín – FC České Meziříčí 1:3 (0:2).
K prvnímu zápasu letní přípravy si druhý celek uplynulého ročníku okresního přeboru pozval účastníka I. B třídy, skupina B. V dresu domácích se představil odchovanec dvorské kopané Jakub Pitro. Utkání mělo téměř celých devadesát minut vyrovnaný průběh, rozdíl byl pouze v proměňování brankových příležitostí, ve kterých byli hosté lepší. První branku vstřelili ve 30. minutě, kdy se jejich záložník krásně trefil pod víko Kněžourkovy branky. Bohužel v 36. minutě vyrobila zadní řada domácích další fatální chybu, kterou hosté proměnili a zvýšili na 0:2. V druhém poločase se Miletínským podařilo pohlednou akcí, na jejímž konci byl Kulina, snížit. V závěrečné honbě za bodem však přišla 88. minuta, kdy po faulu na hostujícího fotbalistu útočník soupeře zpečetil výhru hostů 1:3

Fakta – branka: Kulina: SK Miletín: M. Kněžourek – Nosek, Pitro, Brentner, Samek – Krátký, Urban, Machačka – Kulina, Jalový. Střídali: L. Kněžourek, Foff. Ve středu v dalším přípravném utkání přivítá SK Miletín FK Havex Strážné, účastníka okresního přeboru mužů Trutnov.

SK Studenec – SK Podskalan Podhradí 2:3 (1:1).
V neděli sehrálo své první přípravné utkání mužstvo Podskalanu Podhradí. Pátý celek minulého okresního přeboru se představil na krásném hřišti ve Studenci, kde také nakonec uspěl.

Fakta – branky: Merenus 2, Procházka. SK Podskalan Podhradí: Kracík (70. Svoboda) – Pištěk, Munzar, Dvořák, Jauernig (46. Knápek) – Skřivánek (75. Fidrich), R. Obrmajer (65. Procházka), Zelinger, Merenus – Říha (65. P. Dobiáš), Ramšák (80. R. Voldán ml.).

Sokol Roztoky – Jiskra Hořice B/C 3:8 ( 2:3). Obě mužstva hrála v improvizovaných sestavách, a tak bylo k vidění spousta branek a mnoho dalších šancí zůstalo bez využití. Pozitivem bylo zahrání si na dobrém hřišti a že se tentokrát nikomu nic nestalo (kromě domácího mladíka, kterého knokautoval odkopem R. Březák). Na příští neděli se vyjednává zápas s SK Hošek Robousy.

Fakta – branky: Plecháč 3, Nálevka 2, Šedivý, J. Kulhánek a vlastní domácích. Jiskra Hořice B/C: Marx – Šafařík, Košťál, Březák, Kedroň – Vydra, Vondra, Erben, Šedivý – Plecháč, J. Kulhánek – Nálevka. ⋌(red, dop)