Stále stejná písnička, Jičín nedá gól

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník
Pondělí, 08. Listopad 2010 10:14

SK Jičín – RMSK Cidlina Nový Bydžov 0:1 (0:0). Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí, bojovně a cílevědomě. V úvodní pětiminutovce kopal Jičín tři rohy, soupeř s námahou odvracel. Ve 12. minutě se na levé straně uvolnil Macháček, centroval ale nepřesně. Ve 24. minutě po přiklepnutí Gaubmanna šla střela Votrubce vedle. Ve 27. minutě o sobě dal vědět domácí Vacek dvěma střelami, se kterými si hostující brankář Cejnar poradil.

Hosté poprvé vyzkoušeli pozornost domácího gólmana Puše ve 28. minutě, kdy z trestného kopu mířil mezi tyče Pilař. Na standardní situace spoléhala obě mužstva. Ze žádné však nezapršelo. Ve 33. minutě měl největší příležitost hostující Bastin, který však v dobré pozici přestřelil. Celý první poločas byl odehrán oběma celky bojovně, s nasazením. Všichni aktéři si byli vědomi důležitosti tohoto utkání.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Od první minuty zlepšili pohyb i spolupráci. Zvláště se rozehrál Blažej, který byl u všech nebezpečných situací. V 50. minutě posledně jmenovaný nebezpečně vystřelil, Puš vyrazil a Macháček uklidil na roh. O minutu později šel trestný kop Blažeje těsně nad. Na druhé straně v 54. minutě dával Macháček hlavou po trestném kopu Votrubce těsně vedle. Už v těchto minutách bylo jasné, kdo dá gól, vyhraje. V 59. minutě přihrál domácí Michálek do dobré pozice Pavláskovi, ten levačkou trefil pouze boční síť Cejnarovy svatyně.

V následujících minutách byli fotbalovější hosté. Domácím jakoby docházely síly. V 63. minutě mohl rozhodnout hostující kapitán Matějka, který se v šestnáctce šikovně uvolnil, levačkou mířil nad. Rozhodující branka celého utkání se zrodila v 68. minutě. Z levé strany učebnicově nacentroval Blažej, domácí obránci odhlavičkovali pouze k nekrytému Kazdovi, který z bezprostřední blízkosti skóroval.

V dalším čase již hosté zkušeně kontrolovali hru. Od 83. minuty měli navíc usnadněnou úlohu. Domácí Macháček musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Jičín se sice snažil o vyrovnání, jak mohl, jeho úsilí ale většinou končilo na hranici šestnáctky. Zkušenější hosté si tak odvezli tři cenné body. V bratrském souboji o body mezi sourozenci Matějkovými odcházel spokojenější starší Jaroslav, kapitán hostů. Z bodové ztráty je smutný otec Matějka, trenér domácích.

Podzim zakončí Jičín v neděli v Horních Měcholupech. Fakta z utkání, další výsledky a tabulka na str. 21. ⋌(vej)

Authors: Jičínský deník