Šťastné, ale důležité vítězství fotbalistů

Jičínsko
Napsal uživatel Jičínský deník
Úterý, 09. Listopad 2010 08:30

Cenné čtyři body znamenají, že Jiskra Hořice přezimuje na osmém místě tabulky, nováček SK Sobotka, s jednobodovou ztrátou je devátý.

Jiskra Jaroměř – Jiskra Hořice 1:2 (0:0). První poločas branku nepřinesl, hned po změně stran přišel šok pro hosty. Míč se po několika odrazech dostal k volnému Škodovi a ten otevřel střelou po zemi k tyči skóre – 1:0. V tuto chvíli to s hosty nevypadalo dobře. Stále prohrávali osobní souboje, ze kterých odpadávali jako mouchy. I když se nedařilo, přesto hráči na těžkém terénu a v dešti bojovali a usmívalo se na ně i štěstí. V 66. minutě centroval zleva Nečesaný a Kramule hlavou pod tělem domácího gólmana vyrovnal na 1:1.

O dvě minuty měl stejnou šanci po centru Kulhánka Nečesaný, ale hlavičkoval jen do náručí Kejzlara v brance. Když už si Hořičtí přáli, aby utkání skončilo a odvezli si alespoň bod, přišel v 88. minutě faul u levé lajny. Trestňák zahrával dobře Nečesaný, na míč si naskočil Lacina a hlavou utkání rozhodl – 1:2. Šťastné, ale důležité vítězství na závěr. Podobně Hořičtí rozhodli i utkání prvního kola na Gothardě, kdy v závěru střílel hlavou branku na 2:1 Palm. Jaroměř tedy podruhé v tomto ročníku šťastně porazili a teď se budou připravovat po krátkém oddechu na jarní část sezony.

Fakta – branky: Škoda – Kramule, Lacina. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 4:1. Jiskra Hořice: Žižka – Ruml, Rychtera, Lacina, V. Kulhánek (75. Dvořák) – Michálek (46. Vávra), Palm, Trejbal (46. Hudek, 90. Stuchlík), Nečesaný – Rubeš, Kramule.

Spartak Opočno – SK Sobotka 0:0. Vyrovnané utkání s množstvím šancí na obou stranách, především v závěru zápasu, takové bylo poslední předehrávané podzimní kolo mezi dvěma nováčky.

První poločas se odehrál za silného větru, což mělo za následek poměrně hodně zkažených jednoduchých přihrávek na straně hostů. Domácí se snažili o rychlou kombinační hru. Naráželi však na dobře organizovanou soboteckou obranu v čele s M. Boudou a jistotu v brance V. Červeného.

Začátek druhého poločasu provázel silný déšť, přesto se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu. Z dálky to zkoušel do prázdné branky Rulc, vedle. V 68. minutě Valenta trefil břevno. Následně z protiútoku vyrážel Červený nohama samostatný průnik soupeře. V 87. minutě nastřelili domácí tyč sobotecké branky. V 87. minutě neodpískal rozhodčí opočenskému fotbalistovi hraní rukou v pokutovém území. Utkání díky nevyužitým šancím na obou stranách skončilo bezgólovou remízou.

Nerozhodný výsledek je zřejmě spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Opočno mělo vyloženější šanci na získání vítězství. Tu však neproměnilo, a tak se obě mužstva rozešla smírně.

Fakta – rozhodčí: Krotil. SK Sobotka: Červený – Kohout, Bárta, Bouda, Baše – Gabriel, Valenta (Pavlíček), Rulc, Halbych – Macoun (Cinkeis), Nývlt. ⋌(re)

Authors: Jičínský deník