Byl na vině porážky Kratonoh ve Lhotě opravdu rozhodčí?

Zpravodajství KFS, Hradecko, Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel TB
Pondělí, 19. Březen 2012 21:42

ilustrační obrázek

Okresní derby mezi vedoucím celkem Lhoty a devátými Kratonohami se dohrálo sice v sobotu, ale souboj pokračuje na mediálním poli. Porážku na hřišti svalují hráči hostů na rozhodčího, domácí si stěžují na to, že jim soupeř přes noc rýčem poničil hřiště.

Zkusme složit skládačku událostí.

V 16. kole krajského přeboru se střetla mužstva, která mají ve svém středu řadu cholerických osobností a není jednoduché je udržet na uzdě.

Rozhodčím se to jakžtakž dařilo do 50. minuty. Hlavní Filip v utkání nařídil nejprve pokutový kop proti domácím za stavu 1:0. Hosté z něho srovnali stav na 1:1, nicméně protestovali proti nevyloučení brankáře.

Druhý pokutový kop v 74. minutě se hostům nelíbil už vůbec, protože byl nařízen proti nim na základě konzultace mezi hlavním a asistentem Martínkem. Obránce Lesák v Hradeckém deníku doslova uvedl, že se jednalo o simulování a že útočník přes jeho nohy přepadl (odkaz). Kratonohy na svém webu dodávají, že zákrok se stal mimo pokutové území. Dle televizního záznamu z oddílového videa Lhoty se tato tvrzení příliš nepotvrzují. Pokutový kop byl nařízen pravděpodobně správně.

"Zbytek zápasu se dohrával za velkých emocí, hráči po osobních soubojích s křikem padali a obě strany se dožadovaly na sudím žlutých karet, bylo to nechutné," řekl Jiří Hrivnáč, jeden z přítomných diváků, "vůbec jsem mu nezáviděl, chtěl předejít nechutným tahanicím, tak se snažil dávat výhody a přerušovat co nejméně. V jednu chvíli došlo skoro k inzultaci hráčem hostů," dodal. Strčení do rozhodčího potvrdil i videozáznam.

V emocích se nesl i konec zápasu. "Dobu hry nastavoval hlavní o jednu minutu a zápas ukončil na vteřinu přesně, jenom poněkud necitlivě, když se hosté na půlce zmocnili míče a mohli jít do protiútoku," pokračoval Hrivnáč, "stačilo chvilku počkat a byl klid, diváky z Kratonoh to rozzuřilo do běla. Kdyby se ale hosté více věnovali hře než půtkám s rozhodčím, mohli v pohodě vyhrát, protože byli po většinu zápasu lepším týmem."

Korunu všemu daly reportáže v hlavních zprávách na Primě (odkaz - od 19. minuty) a Nově (odkaz - od 7. minuty). Přes noc z neděle na pondělí došlo k poškození hřiště ve Lhotě a mecenáš a místní trenér Josef Petera to spojil se sobotním zápasem, dokonce i nabídl odměnu 10.000 za informace, které povedou ke zjištění pachatele.

Utkání a události s ním spojené tak budou mít dohru nejen na fotbalovém svazu, ale už se jimi zabývá i Policie.