Tvrdá rána na solar. 'Zvedneme se bojovností'

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pondělí, 12. Září 2011 06:58

Tvrdou ránu na solar inkasovali fotbalisté FC Hradec Králové v pátečním utkání na Julisce. Místo zisku cenných bodů utržili od domácí Dukly Praha čtyřgólový výprask!

„Děláme chyby. Nedaří se nám. Musíme se zvednout bojovností. Nic jiného nám nezbývá,“ říká Jakub Chleboun, stožár v obranných řadách „votroků“, kteří na ligovém pódiu padli už počtvrté v řadě. A znovu nedali branku. Hluché období trvá už 363 minut.

Výsledek 0:4, to zrovna není důvod k optimismu. Bylo to z vaší strany opravdu tak špatné?
Tak zlé to asi nebylo, ale poslední zápasy se potýkáme s množstvím různých chyb, které nás stojí body. Přijde mi, že vyjma zápasu s Příbramí se ani nedostáváme do velkých šancí. I když jsme na Dukle něco měli. Její hráči dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Jenže my nejsme schopni balon větším důrazem dostat do sítě. Nemáme ani moc štěstí. Kdyby se nám podařilo vstřelit první branku, klidně i ušmudlanou, tak by se nám hned hrálo lépe. Takhle hrajeme svázaně, bojácně.

Co s tím?
Když to nejde technicky, musíme zápasy umlátit bojovností. Takhle to dál nejde.

Je nálada v kabině skličující?
Máme bezvadnou partu, neobviňujeme jeden druhého. Nejsme rozhádaní, ale semknutí. Chyby se stávají. Jednou ji udělám já, potom někdo jiný. Jde o to tyhle zkraty z naší odstranit. Ale zase se nemůžeme o tom bavit každý týden, že?

Hradecký kouč Václav Kotal po utkání uvedl, že jste do něho nastoupili se strachem a že moc nechápe proč. Podáte vysvětlení?
Vzadu nechceme udělat chybu, abychom soupeře zbytečně nedostali na koně, a potom naše hra nevypadá dobře. Upřednostňujeme jistotu, ke všemu nám vázne kombinace, což vždycky byla naše silná zbraň. Jak říkám: Když to nejde technicky, musíme to uhrát bojovností. Hrajeme stereotypně, pořád technicky, ale musíme umět přepnout i na jiný styl hry.

Má na to Hradec vhodné typy hráčů? Okolo sebe máte drtivou většinu technicky založených fotbalistů.
Já vím, ale nic jiného nám nezbývá. Musíme si to všichni srovnat v hlavě, bojovnost do sebe dostat a na hřišti ji ukázat. Každé mužstvo se podobným způsobem snaží vyhrabat z neúspěchů.

S Duklou jste prohráli už v přípravě 1:3, nyní dokonce 0:4. Nesedí vám její styl?
To nevím. V přípravě hráli stejně. Zalezli dozadu a spoléhali na brejky. Pouze čekali na naši chybu, kterou jsme samozřejmě udělali. V zápase jsme se dopustili čtyř minel a dostali čtyři góly. V závěru jsme hráli na riziko, otevřeli obranu, a to už se hraje složitě. Mohli jsme dostat i víc branek. Byl to zmar.

V dalším utkání přivítáte Bohemians 1905. Po černé sérii čtyř porážek v řadě bude potřeba zabrat.
To už si říkáme asi tři neděle. Jenže když musíte, tak se hraje hůř. Chceme vyhrávat v každém utkání, ale je potřeba naše odhodlání posílit kvalitním fotbalem a stoprocentním nasazením všech hráčů. Věřím, že jedním zápasem se všechno zlomí. Fotbal jsme určitě nezapomněli. Jen na nás leží deka. Kvalitu máme, o tom jsem přesvědčen. Musíme zase získat ztracené sebevědomí a ono to zase půjde. Doma jsme silní. S Bohemkou to zlomíme.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže