Trenér za hráče góly dávat nemůže, ví Kotal

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Středa, 14. Září 2011 05:50

Jak z krize ven? Tuhle otázku si nekladou pouze fanoušci hradeckých fotbalistů. Vážnost situace vyústila v pondělní mimořádné zasedání klubového představenstva. Čtyři porážky v řadě bez vstřelené branky a pád na desátou příčku Gambrinus ligy byly pádným důvodem. Svou analýzu přednesl samozřejmě i kouč Václav Kotal, jehož pozice je do nedělního utkání s Bohemians 1905 pevná.

Co vám kolovalo hlavou po pondělním jednání představenstva?
Pouze jsem mapoval situaci, která nastala.

Přece jen se rokovalo více než tři hodiny...
Já jsem tam tak dlouho nebyl. Zhruba půl hodiny jsem vysvětloval, jaká je situace v mužstvu z mého pohledu. Nic víc k tomu nedokážu říct.

Vedení vám vyslovilo důvěru minimálně do nedělního utkání s Bohemians 1905. Cítíte na svoji osobu zvýšený tlak?
Já jsem nic takového neslyšel. Za mé přítomnosti tahle věta vůbec nepadla. A jestli cítím zvýšený tlak? V první řadě by se pod tlakem měli cítit hráči, protože góly za ně trenér těžko může dávat. A pokud budou vyrábět podobné chyby, jaké jsme udělali v předchozích zápasech, těžko můžeme někoho porazit. Bohužel naše hrubky soupeř dokáže trestat, my naopak svoje šance realizovat nedokážeme. Pokud se tohle nezlepší, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledky.

Plánujete na neděli razantní řez do sestavy?
Je to také otázka zranění. Zatím netrénují Štěpán s Hochmeisterem. Uvidíme, jak to s nimi do konce týdne bude vypadat. Naopak se uzdravil Pavel Černý, takže k nějakým změnám, už jen z hlediska zdravotního stavu, dojde. Víme, jakým stylem Bohemka hraje. Mohou nastoupit pouze odolní hráči, kteří si se způsobem hry soupeře dokážou poradit.

Určitě vám poslední nezdary strašně leží v žaludku...
Nedáváme góly. To je zásadní. S Příbramí jsme neproměnili i penaltu, takže ani potřebné štěstí nám momentálně není příliš nakloněno. Musíme být trpěliví, tvrdě pracovat a věřit, že to zlomíme. Není to samozřejmě otázka nějaké smůly, štěstí se musí jít naproti. Určitě by nám pomohlo, kdybychom už konečně jednou také vedli. Ve čtyřech předešlých utkáních jsme vždy dostali gól jako první, otáčet takové zápasy není nikdy jednoduché. Když vedete, psychika mužstva je úplně jiná.

Šéf klubu ke kriziRichard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové: „Trenér Václav Kotal má i nadále naši důvěru. Po zápase s Bohemians, kde očekáváme výsledkový i herní posun, si opět sedneme a společně vše vyhodnotíme. Trenérům ani hráčům jsme nedali žádná ultimata, pokuty jsme také neudělovali. Všichni jsou profíci a vědí, o co hrají.“

Pavel Král a Radek Špryňar

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže