Derby nedohráli dva brankáři: Malý a Martinovský

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník
Úterý, 06. Září 2011 11:37

Čtvrté kolo fotbalového přeboru přineslo domácí kanonádu nováčka Dvora Králové B a ztráty vedoucího tabulkového kvarteta – Týniště, Jičína, Olympie a Lhoty. Na výhru stále čekají Kratonohy, Dobruška a Lázně Bělohrad. V očekávaných derby byli vyloučeni brankáři Dobrušky a Lhoty.

Hradecká Olympia nepřispěla k oslavám 110. výročí trvání fotbalu v Kuklenách výhrou. Proti oslabeným Kratonohám (35. ČK J. Štěpánek) dvakrát prohrávala a zachraňovala alespoň bod. Krejčí, Trnka a Hůlka šli v poslední čtvrthodině sami na novice mezi tyčemi hostů Dufka (Kratonohy ho musely angažovat těsně před zápasem z Hořic: Vaněk s Dvořákem jsou zraněni, Holoubek v trestu), ale gól mu nedali; stejnou šanci na druhé straně proti Menšlovi za stavu 2:2 neproměnil ani Mikolanda. Zápas se nepovedl rozhodčímu Medlíkovi, který chyboval – neodpískal dvě jasné penalty proti hostujícímu týmu.

O první letošní porážce Police bylo ve Dvoře Králové rozhodnuto během 13. a 14. minuty, kdy nováček přeboru dal tři (!) góly, celkově pak sedm.

„Doma budeme silní, venku se naši mladí hráči musejí ještě otrkat a naučit se těžké zápasy zvládat,“ nechal se slyšet dvorský kouč Čeněk Celler.

V duelu Nový Hradec – Rychnov se hrál vyrovnaný fotbal bez většího vzruchu v šestnáctkách. Tři body domácím zajistila jediná vypracovaná a proměněná šance v poslední minutě zápasu.

Derby Dobruška – Týniště mělo hektickou závěrečnou pětiminutovku. Jednogólové vedení hostů mohli pojistit Merganc a Schod (břevno), pak běžel Schod sám na brankáře Malého, který do té doby předvedl několik parádních zákroků, tentokrát gólman před šestnáctkou fauloval a šel ven. Chytat musel jít stoper Horák. V nastavení potom při posledním útoku oslabených domácích naservíroval zapomenutý Danč střídajícímu Jiráskovi, který vyrovnal.

Další očekávané derby Libčany – Lhota pod Libčany ovlivnil rychlý gól domácích už ve 2. minutě. Nováček přeboru se pak soustředil na ubránění těsného náskoku. Hosté měli platonickou převahu, po změně stran hráli vabank a podruhé inkasovali - z penalty po zbytečném faulu brankáře Martinovského, který byl vyloučen.

V duelu letošního a loňského nováčka byla jasně lepší domácí hradecká Slavia, která si vypracovala řadu šancí a čtyři proměnila. Hostující Lázně Bělohrad měly gólové přiležitosti jen dvě, ale zůstalo jen u nich.

Remíza v duelu Broumov – Jičín byla zasloužená a odpovídala průběhu hry. Debakl z Jičína jako by seděl za krkem českoskalickým fotbalistům, a tak brzo inkasovali. Ke třem bodům dokráčeli brankami v závěru poločasů.

PotleskTo byl taneček! Povedenou taškařici předvedly Kratonohy na Olympii při trestném kopu ve 30. minutě. Těsně před jeho rozehráním se proti sobě rozběhli Dušek ze zdi domácích a Král od míče, rukama se do sebe zaklesli a roztočili bujarý taneček připomínající Českou besedu. V tu chvíli exekutor R. Štěpánek přes domácí obranný val trefil míč levačkou přesně k pravé tyči a hosté vedli. „Tenhle signál jsme nacvičovali při čtvrtečním tréninku,“ spokojeně se usmíval trenér Karel Vítek.
PískotNeslavný hattrick. Fotbalisté Kratonoh dohrávali ve třech zápasech po sobě oslabeni. Ve 2. kole doma se Lhotou byl v 72. min. vyloučen obránce Beran, ve 3. kole v Polici musel předčasně pod sprchy v 68. min. brankář Holoubek a v sobotu na Olympii viděl červenou kartu už ve 35. min. záložnik Jiří Štěpánek.
Střelci5 branek – Voldán (Jičín), 4 – Krejčík (Olympia Hradec Králové), Valenta (Nový Bydžov B).