Jen tvrdá práce nás dostane zase nahoru, říká Kotal

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 02. Září 2011 06:58

K úsměvu má Václav Kotal daleko. Jeho týmu se nedaří, ve středu vypadl z Ondrášovka Cupu po porážce v Liberci (1:3) a v soutěžním zápase prohrál počtvrté v řadě.

Proto kouč fotbalistů FC Hradec Králové vítá reprezentační přestávku. Další bitva o body čeká na „votroky“ až za týden s Duklou Praha.

„Věřím, že nám pauza pomůže a že si všichni uvědomíme, že jen tvrdá práce nás dostane zase nahoru,“ říká Václav Kotal.

Jak hodnotíte prohru v Liberci?
Soupeři jsme zápas usnadnili tím, že jsme už ve 3. minutě inkasovali po naší zbytečné chybě v obranné fázi. Pokud Liberec pustíte do vedení, tak už hraje v klidu, dokáže trpělivě kombinovat a vytvářet si další šance. My bychom měli šanci jen v tom případě, že bychom lépe kombinovali a zbytečně neztráceli ve středu pole míč.

Opakovaly se tedy vaše chyby z předchozích zápasů?
To bych ani neřekl. V sestavě bylo několik nových hráčů a Liberec naše chyby dovedl potrestat. Testovali jsme další fotbalisty a zkoušeli, jestli je můžeme použít do ligových zápasů. Plašil dlouho nehrál, Fukal pravidelně nenastupuje.

Řekl si někdo z noviců o místo v základní sestavě?
Dnes (čtvrtek) odpoledne máme schůzku s Láďou Škorpilem (sportovní ředitel klubu – pozn. red.), kde to celé vyhodnotíme. Řekl bych to asi takto: ukázalo se, že zápasové zatížení je strašně důležité. Pokud není pravidelné, chyby vyplavou na povrch daleko víc. Obzvlášť proti takové kvalitě, kterou se prezentuje Liberec.

Čtyřikrát v řadě jste v soutěžním utkání prohráli. Jaká je atmosféra v týmu?
Máte pravdu, že jsme čtyřikrát prohráli, ale dvakrát to bylo s Libercem, jednou se Spartou. A utkání s Příbramí? Jestli by takhle měla vypadat zasloužená porážka, tak nevím… Měli jsme spoustu šancí. Spíš to beru jako utkání, které nám nevyšlo v koncovce. Kdybychom vyhráli 3:1, což jsme měli, tak by hodnocení vyznělo úplně jinak. Máme problém střílet góly. To je bohužel fakt. Chybí nám Filip Klapka a na jeho uzdravení netrpělivě čekáme. Na to se však nechci v žádném případě vymlouvat. Naše hra neodpovídá našim představám.

V čem vidíte největší problém?
Přijde mi, že v průběhu hry nedokážeme zareagovat na styl soupeře. Na to potřebujete hráče, kteří tyto schopnosti mají, což je třeba Klapka, jenž naší hře dovede dát tvář, konstrukci a myšlenku. Doufám, že v dalším kole už bude k dispozici a my si pověst, kterou jsme si nyní pošramotili, zase napravíme.

Je pro Hradec výhodou, že přišla reprezentační přestávka a vy máte více času a klidu na přípravu před zápasem na Dukle?
Určitě. Doufám, že se vyléčí Klapka a Černý. Věřím, že nám pauza pomůže a že si všichni uvědomíme, že jen tvrdá práce nás dostane zase nahoru.

Pojďme k události, kterou budou žít zítra nejen východní Čechy. Reprezentace hraje ve Skotsku nesmírně důležitý zápas o postup na mistrovství Evropy. Jste v očekávání, co Bílkův kritizovaný tým předvede?
Přál bych si, abychom se přiblížili baráži, což nám zaručí pravděpodobně remíza. Myslím si, že nároďák potřebuje obnovu. Stále se divně točíme v kruhu, z kterého se nám nedaří vystoupit. Atmosféra se zklidní jen po pár dobrých výsledcích.

Po posledním výbuchu v Norsku jste byl, řečeno hodně jemně, zaskočený hrou českého výběru. Myslíte, že za tři týdny může prakticky stejný tým předvést diametrálně odlišný výkon?
Motivace je daná. Hráči kvalitu mají. To je bez diskuse. Důležité bude také to, s čím přijde soupeř. Pro Skoty je to poslední šance. Proto se jim musíme vyrovnat v nasazení, což se nám v Norsku absolutně nepovedlo.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže