KOMENTÁŘ: V Dobrušce se kapitáni konce nedočkali

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník
Úterý, 23. Srpen 2011 11:13

Po druhém kole krajského fotbalového přeboru je bez ztráty bodu už jen Broumov, naprázdno dosud vyšly hradecká Slavia a Lázně Bělohrad, které dokonce ještě nedaly ani gól.

V Broumově hostující Nový Hradec zápas otočil na 2:1, ale krátce po přestávce domácí vyrovnali, a pak po druhé proměněné penaltě strhli výhru na svoji stranu. Oba týmy dohrávaly v deseti, když byl nejdříve vyloučen hostující Jiřík, za sedm minut ho po druhé žluté kartě následoval i domácí Harasevič.

Hradecká Olympia po remíze doma s Týništěm v Lázních Bělohradě odehrála dobré utkání, zodpovědný výkon korunovala třemi góly v poslední čtvrthodině zápasu.

Venku naplno uspělo i Týniště, které bylo na hřišti hradecké Slavie lepší po všech stránkách a gólově se prosadilo po změně stran. Gólový účet si otevřel loňský nejlepší střelec přeboru Merganc.

Co na start do nové sezony říká trenér Radek Hrubý: „Jsem samozřejmě spokojen jak s výsledky, tak i s předvedenou hrou. Těší, že jsme nedostali branku. Na rozdíl od loňska jsme výrazně zlepšili přístup a nasazení. Vloni bylo našim hráčům skoro jedno, jestli vyhráli nebo prohráli Bylo to takové mrtvé.“

Dva zápasy skončily bezbrankovou remízou, ale čekalo se, že v nich favorizované týmy Jičína a Lhoty uspějí lépe. Jičín měl na hřišti nováčka z Libčan jasnou převahu, dokázal si vypracovat celou řadu šancí, ale gól z nich vstřelit nedokázal. Domácí dvakrát zachraňovali na brankové čáře, jednou je zachránila tyč.

Lhota pod Libčany si v Kratonohách vylámala zuby na výborně chytajícím brankáři Holoubkovi, který jí v 81. a v 86. min. zlikvidoval dvě velké šance. Domácí ubránili oslabení, od 72. min. hráli bez vyloučeného Berana.

V České Skalici začal lépe Rychnov nad Kněžnou, který byl aktivnější. Po změně stran ho už však svěřenci trenéra Miroslava Vodehnala zatlačili do defenzivy. O zaslouženém tříbodovém zisku rozhodli dvanáct minut před koncem, když předtím ještě trefili tyč.

Také Police nad Metují začala v Dobrušce lépe a brzy vedla. Pět minut před koncem poločasu se však vyfauloval její kapitán Kollert. Jeho dobrušský kolega Danč těsně před odchodem na přestávku vyrovnal, ale nakonec ani on remízový zápas nedohrál, neboť musel v 58. min. odstoupit pro zranění (tržná rána na hlavě).

Fotbalové síly o víkendu dvakrát změřily Dvůr Králové a Nový Bydžov. Zatímco áčka se v divizním duelu rozešla smírně, historicky první duel o mistrovské body béček pro sebe rozhodl domácí Dvůr Králové. O výsledku rozhodla první dvacetiminutovka, kdy svěřenci trenéra Čeňka Cellera dvakrát skórovali.