Mladí votroci ovládli mezinárodní turnaj v Modřicích

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník
Neděle, 21. Srpen 2011 15:33

„Votroci“ v silné konkurenci dokázali triumfovat, když ve finále porazili po penaltovém rozstřelu chorvatský tým NK Zadar.

Nejlepším střelcem turnaje se stal s osmi trefami hradecký Jaroslav Peřina a mezi nejlepší brankáře byl vybrán jeho spoluhráč Šimon Pecháček.

Zápasy „votroků“ v základní skupině A: FC Hradec Králové - Ostrava 4:0 (2:0). Branky: Havrda 2, Macháček, Samko. FC Hradec - Petržalka 3:0 (1:0). Branky: Havrda, Peřina, Horák. FC Hradec - Modřice 11:0 (4:0). Branky: Peřina 4, Mach 3, Zahradníček 2, Sokol, Rajnoch. FC Hradec - Slavia Praha 5:1 (2:1). Branky Hradce: Peřina 2, Rajnoch 2, Zahradníček.
Pořadí skupiny A: 1. FC Hradec (23:1) 12 bodů, 2. Ostrava (10:7) 7 b., 3. Slavia Praha (10:8) 5 b., 4. Petržalka (4:8) 4 b., 5. Modřice (3:26) 0 bodů.

Zápasy „votroků“ ve finálové skupině E: FC Hradec - Žilina 4:1 (2:0). Branky Hradce: Rajnoch, Horák, Peřina, Havrda. FC Hradec - Brno 1:0 (0:0). Branka: Macháček.

Pořadí finálové skupiny E: 1. FC Hradec (9:1) 9 bodů, 2. Brno (4:2) 6 b., 3. Žilina (2:5) 3 b., 4. Ostrava (1:8) 0 bodů.

Finále:
FC Hradec - Zadar 1:1 (0:1), na pen. 4:3. Branka Hradce: Macháček z pen. Pokutové kopy za Hradec proměnili: Sokol, Hůlka, Peřina, Macháček.
Nedal Mach, avšak brankář Pecháček dvě penalty Chorvatů zneškodnil.

Konečné pořadí: 1. FC Hradec, 2. Zadar, 3. Příbram, 4. Brno, 5. Žilina, 6. Most, 7. Nitra, 8. Ostrava, 9. Sparta, 10. Petržalka, 11. Slovan Bratislava, 12. Slavia, 13. Plzeň, 14. Třebíč, 15. Výběr MěFS Brno, 16. Ústí n. L., 17. Olomouc, 18. Modřice, 19. Teplice, 20. Zlín.

FC Hradec Králové: Pecháček, Pácalt, Macháček, Hůlka, Samko, Mach, Havrda, Sokol, Peřina, Horák, Zahradníček, Rajnoch, Bartoníček. Trenéři: O. Trojna a J. Zahradník.

Ondřej Trojna, trenér FC Hradec: „Úvodní zápasy jsme sice výsledkově zvládli, ale herně jsme si přáli zlepšení. Ve druhém musela Bartoníčka odvézt sanitka. Vyšetření naštěstí ukázalo jen odražená játra. Další duely nás již potkaly v herní i výsledkové pohodě. Proti Brnu nám k postupu do finále stačila remíza. To nám v prvním poločase svazovalo nohy. Do druhé půle jsme vstoupili jako uragán a ujali se vedení. Od té doby jsme se zklidnili. Finálový zápas byl vyhecovaný. V první části jsme měli více ze hry, ale žádnou akci jsme nedotáhli do konce. A tak udeřil soupeř. Druhá půle se odehrávala v nepříliš fotbalovém duchu. Zadar odkopával míče, zdržoval a prezentoval se surovými zákroky. Spravedlnost přišla v nastavení, kdy byl ve vápně sražen Peřina a penaltu proměnil Macháček. V následném rozstřelu jsme byli šťastnější. Za celý turnaj jsme vsítili devětadvacet gólů a jen tři inkasovali. Všem hráčům patří velké poděkování.“