Povel kapitána: Výkonem si zvýšit sebevědomí

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 19. Srpen 2011 08:14

Bude to pořádná fuška. Obzvláště po fiasku s Libercem. Ale pozor! ,,Votroci“ v neděli neodjedou na Letnou v žádném zbídačelém stavu. Kweuke a spol. je pořádnou výzvou. Kapitán hradeckých fotbalistů ROMAN FISCHER je pořádně nažhaven. ,,Hrát na Letné je zážitek. Moc se těším a kluci se mnou. Pojedeme se porvat o co nejlepší výsledek,“ slibuje.

Už jste vstřebal nedělní nepovedené představení?

Co naděláte, stalo se. Ve fotbale to tak někdy chodí. Je potřeba se z toho poučit.

Určitě jste zápas důkladně rozebrali...
To ano. Trenér nám pustil video, moc příjemně nám po kůži opravdu nebylo. Budeme se snažit tenhle nepodařený zápas odčinit. Je pravda, že Sparta zrovna není tým na chycení, ale uvidíme.

Jak jste řekl, trenér byl při rozboru posledního utkání asi pořádně rozčílený...
(úsměv) Samozřejmě že byl. Ono se nelze čemu divit. Když to člověk vidí na vlastní oči, tak chápe, že to s trenérem muselo pořádně cloumat. Na hřišti si to tolik neuvědomujeme, ale když to pak vidíte.... Byla to bída, co jsme předváděli.

A ponaučení?
Byla tam malá ochota se k něčemu odhodlat. Nabídnout se, jít si pro míč, něco zkusit, a třeba i zkazit. Když hraje soupeř dvacet minut s balonem a my tam jen lítáme, trošku vám to vleze do hlavy. Máte zvláštní pocit. Snaha něco vymyslet, pokusit se o zvrat, nějak vymizela. To se zkrátka už nesmí stát.

Jenže teď jedete na Spartu....
Možná by to mohla být naše výhoda. Nemáme co ztratit. Sparta má devět bodů, hraje ve velké formě. Přijdou diváci. Tohle všechno nás musí motivovat. Každý zápas na Letné je pro hráče zážitkem. Moc se těším. Můžeme jen překvapit. Bylo by samozřejmě dobré tam něco uhrát. No uvidíme.

Na Spartě se ale Hradci vůbec nedaří. Statistiky posledních let hovoří za vše...
Sílu Sparty známe. Nikdo neví, co se stane, ale když se vrátíme k naší poctivé defenzivě, tak odehrajeme na Letné dobrý zápas. O tom jsem přesvědčen.

Sparťané mají v nohou pohárový duel v Rumunsku. Může tento fakt sehrát svoji roli?
No nevím. Vymlouvat se na to určitě nebudou. Není žádný důvod, aby byli unavení. Mají široký a kvalitní kádr. Hraje se až v neděli. Žádné mužstvo by se na podobné věci nemělo vymlouvat.

Leo Kweuke. Jak vám tenhle kamerunský obr ve sparťanských barvách imponuje? Určitě musí budit respekt už v tunelu před nástupem....

Jsem skoro o dvě hlavy menší. Když vidím ty jeho svalnaté nohy, tak mě napadá všelicos. Hlavně pro kluky v obraně se bude jednat o pořádný oříšek. Jsem i docela rád, že ho hlídat nebudu (směje se). Musíme ho nějak vykolejit. Hlavně důrazem, zdvojováním a bojovností.

S jakou se v neděli vrátíte?
Doufám, že si předvedeným výkonem minimálně zvýšíme sebevědomí. Po Spartě máme doma Příbram. Tenhle zápas nepovažuji za důležitější, ale každopádně se v něm budeme našim fanouškům chtít rehabilitovat. A už na Letné k tomu hodláme nakročit.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže