FOTBAL: Premiéra na Vysočině hrubě nevyšla

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník
Středa, 17. Srpen 2011 07:18

Byla to pořádná sprcha. Prvoligovým fotbalovým starším dorostencům FC Hradec Králové se start do nového ročníku nejvyšší soutěže nepovedl. Z Jihlavy odjeli s pořádným debaklem, neboť inkasovali sedm branek. Možnost nápravy mají dnes, kdy od 11 hodin přivítají na hřišti v Kuklenách Mladou Boleslav.

I. liga staršího dorostu

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 7:2 (5:0). Branky: Štancl 2, Kučera 2, Oulehla 2, Masopust – Krčál, Bodlák. FC Hradec Králové: Vízek – Holeš, Hloušek, Krčál, Kratochvíl – Kafka – Hegr (46. Bodlák), Ptáček (55. Novotný), Jukl, Týfa (65. Hannich) – Petráček (55. Krátký).

Obě mužstva vstoupila do zápasu s otevřeným hledím. Už ve 4. minutě se Jukl ocitl zcela sám před domácím brankářem, ale mířil vedle jihlavské branky. O tři minuty později nechala obrana „votroků“ bez dozoru Štancla, který z bezprostřední blízkosti přízemní střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Vzápětí na druhé straně po vysunutí Jukla trefil Týfa tyč. V 11. minutě po centru Jukla mohl vyrovnat Ptáček, ale přestřelil domácí branku.

Poté se již gólově začali prosazovat domácí fotbalisté. V 16. minutě přešel Štancl přes Hlouška a střelou k levé tyči zvýšil na 2:0. Následně po standardní situaci se nedohodl brankář Vízek se svými obránci a Masopust bez problémů upravil na 3:0. Do přestávky se ještě dvakrát prosadil Kučera, jenž nejprve potrestal zaváhání hradecké obrany a poté krásnou střelou z trestného kopu z pětadvaceti metrů vymetl šibenici Vízkovy branky – 5:0.

Druhá půle se vlastně hrála jen z povinnosti, přesto diváci viděli čtyři branky. Ve 47. minutě upravil Oulehla střelou z vápna na 6:0. V 52. minutě Krčál střelou z pětadvaceti metrů do šibenice snížil na 6:1. Po hodině hry skóroval opět domácí Oulehla, ale poslední slovo měl v 65. minutě po chybě domácího gólmana hradecký Bodlák – 7:2.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové A st. dor.: „Jsem zklamán z vysoké porážky, která je až příliš krutá. Za to, jak jsme ale hráli v obranné fázi, jsme si nezasloužili bodovat. Je to poučení pro další zápasy.“