Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník
Pondělí, 15. Srpen 2011 13:00

Převýšov – Nový Bydžov 1:0

Prestižní derby skončilo těsnou výhrou posíleného převýšovského nováčka. Zajímavé utkání rozhodla šťastná trefa zkušeného domácího špílmachra Davida Bredy.

V prvním poločase byl o něco aktivnější převýšovský celek. Vytvořil si i několik velmi dobrých příležitostí, ovšem z branky se neradoval. Také Bydžovští se dostali na dostřel gólmana Petra, avšak na světelné tabuli zůstaly až do přestávky dvě nuly.

Skóre se měnilo v 57. min., kdy se zmocnil míče domácí Breda, levou nohou odcentroval a míč překvapivě zapadl do horního rohu Cejnarovy svatyně. Po gólu převzal iniciativu hostující tým, jenže z několika šancí nic nevytěžil.

Fakta – branka:
57. Breda. Rozhodčí: Pečenka (České Budějovice). ŽK: 1:1. Diváci: 700. Poločas: 0:0. SK Převýšov: R. Petr – B. Franc, Jarkovský, Černý, Hruška – Knobloch (64. T. Hrabík), Voženílek, Breda, Semelka (72. Pavel Novák) – Svoboda, Dvořák (81. Motyčka). RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař (80. Prokopec), Žalman, Pavlásek, Patrik Novák (60. Tlustý) – Šorm, Věchet, Krejčí (65. Vaněk), Tomeš – Bastin, Ševčík.

Náchod – Jablonec B 1:3

Po úvodních šancích na obou stranách se první gólové radosti dočkali hosté. Ve 23. min. domácí Škoda podcenil centr na zadní tyč a Mešanovič si již věděl rady – 0:1. Domácí stoper odčinil své zaváhání po půl hodině hry, kdy zpoza vápna napřáhl a přesnou ranou k tyči dal na 1:1.

Deset minut po změně stran se blýskl domácí gólman Baláž. V 74. min. mohli jít domácí do vedení, Hubička vyšachoval obranu i gólmana, ale Malý trefil jen hráče zaskakujícího za brankáře. O minutu později dostal na druhé straně Hovorka moc prostoru a nezaváhal – 1:2. Ihned po rozehrání neproměnil sólo domácí D. Nejman, a tak hosté v 86. min. Daníčkem pečetili na konečných 1:3.

Fakta – branky:
30. Škoda – 23. Mešanovič, 75. Hovorka, 86. Daníček. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 1:1. FK Náchod: Baláž – Nejman, Škoda, Vít, Gross – Simon (71. Šťavík), Hubka (80. Rompotl), Srkal, Petr (71. D. Nejman) – Hubička, Malý.

Nová Paka – Hradec Králové B 1:0

Defenzivní řady na obou stranách pracovaly, a tak slibné střelecké příležitosti byly většinou eliminovány obětavými zákroky obránců nebo brankářů. První, a jak se později ukázalo, i jediný gól přišel ve 36. minutě. To domácí Bažík zakombinoval v křídelním prostoru s Víchem, na jeho přihrávku do pokutového území perfektně naběhl Mičkal a hned z první nekompromisně poslal míč za Koubkova záda. Hosté potom zvýšili aktivitu na půli soupeře, několikrát nebezpečně zahrozili, ale Kanaval v brance byl pozorný. V závěrečném tlaku hosté vyšli naprázdno.

36. Mičkal. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec nad Nisou). ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Mačí, Ptáček, Kazda, Vích – Urbanec (90. Čokina), Rozsévač, Brož, Kulhánek – Bažík (88. Fišar), Mičkal (73. Povr). FC Hradec Králové B: Koubek – Vlček, Kábrt (46. Dvořák), Novák, Malý – Krolop, Kopáč, Veselka, Tichý – Novotný (84. Hofman), Korba (70. Petřík).

Ústí nad Orlicí – Trutnov 2:1

Do prvního utkání nastoupili v Ústí nad Orlicí lépe hosté. Už ve třetí minutě se měnilo skóre, když po přihrávce Kamitze prostřelil brankáře Nováka Musil – 0:1. Domácí Jiskra si vypracovala několik šancí, ale do konce první půle se už skóre ani na jedné straně nezměnilo.

Ve druhé půli po závaru v pokutovém území se netradičně hlavou prosadil Vaňous, a bylo vyrovnáno – 1:1. Poslední změna skóre nastala v 88. mi nutě, když nováček v týmu – Knápek, doslova dotlačil míč do brány. Domácí tak znovu potvrdili sílu svých druhých poločasů.

59. Vaňous, 88. Knápek – 3. Musil. Rozhodčí: Novák (N. Paka). ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (60. Ficner). Diváci: 350. Poločas: 0:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák – Roupec (70. Chasák), Felgr, David, Tomášek – Vaňous, Falta (46. Kukla), Roušar, Felcman (83. Ráb) – Pászto, Knápek. FK Trutnov: Šťastný – Makovský, Mařas, Kejzlar (76. Kozák), Syrovátka – Přívratský (83. Martínek), Marks, Musil (46. Hruška), Ficner – Kamitz, Holubec.