Vyprodejte ochozy! 'Votroci' hájí první flek

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Neděle, 14. Srpen 2011 07:01

Kapacita 7220 míst by měla být využita do poslední sedačky. Fotbalový Hradec táhne. Jak by také ne. „Votroci“ servírují moderní styl hry, který je podpořen výtečnými výsledky (Žižkov 1:0, Teplice 3:0) a prvním místem v tabulce. Zítra budou Východočeši strážit špici Gambrinus ligy proti silnému Liberci v čele s ofenzivním básníkem Jiřím Štajnerem. Na Všesportovním stadionu se začíná v 17 hodin.

Hradec je v kurzu. Mužstvo si užívá zvláštního a nečekaného pocitu lídra české nejvyšší soutěže. Pozici, která je vyhrazena Spartě, Plzni či Jablonci, obsadil klub, se kterým se nepočítá, ale jenž trůní na čele zaslouženě. V lize ještě neinkasoval, vstřelil čtyři branky a třeba v domácím prostředí neprohrál už více než rok! To jsou slušná čísla. „Ano, povedlo se nám utkání v Teplicích, ale jedině jen další utkání nám ukáže, zda to nebyl náhodný výsledek a zda na to navážeme další kvalitní hrou,“ říká hradecký lodivod Václav Kotal.

Přestože má k euforii daleko, těší ho jedna viditelná změna. Minulý pátek v Teplicích předvedli jeho svěřenci úžasnou produktivitu. To se v Hradci v minulosti nenosilo. Na branky se tým okolo Fischera a Černého častokrát pořádně nadřel. Většinou vyhrával hubeným výsledkem 1:0. Podobně jako v letošní premiéře se Žižkovem. „Využili jsme padesát procent šancí. Pokud se nám to podaří udržet, tak bychom neměli problém v žádném utkání,“ usmál se Václav Kotal.

V neděli se Hradci do cesty staví třetí soupeř – silný Liberec. I na severu Čech si pochvalují start do ročníku. Remíza na půdě Plzně (2:2), doma vítězství nad Slavií. Navíc po skvělých výkonech. Východočechy čeká dosud nejtěžší prověrka.

„Mají výbornou útočnou fázi. Třeba v Plzni dokázali vstřelit dva góly a měli i další šance. Proto musíme být v obraně zodpovědní, ale na druhou stranu samozřejmě nechceme jen bránit, ale naopak útočit. Vzhledem ke hře obou týmů by to mohlo být pro diváka bezvadné utkání,“ věří Kotal, který na trávník vyšle stejnou jedenáctku jako minulý týden v Teplicích. Tedy s Janouškem uprostřed čtyřčlenné zálohy.

Kotal, jenž v Hradci razí fotbalovou modernu a od jehož příchodu na jaře roku 2009 se datuje výrazný rozkvět „votroků“, byl uprostřed týdne šokovaný výkonem Bílkovy reprezentace v Norsku a porážkou 0:3. „Z pozice člověka, který pracuje v českém fotbale, to intenzivně prožívám. Pomalu se stydím za způsob hry národního týmu. Jsem z toho pořádně rozčarovaný. Od středy to na mě působí. Je to hrozné. Když tady hráčům něco vysvětlujete, oni se pak podívají na televizi, a tam vidí takový výkon? To není dobrá vizitka českého fotbalu,“ kroutí hlavou.

Radek Špryňar
Jiří Tůma

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže