Mambo team opět mezi elitou, vyválčil stříbro

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Sobota, 13. Srpen 2011 16:00

Město perníku hostilo další ročník oficiálního mistrovství republiky v malé kopané.

Domácího šampionátu se tradičně zúčastnil i Mambo team reprezentující hradecký region. Celek poskládaný manažerem Lukášem Rohlíčkem opět pronikl mezi nejužší elitu, když skončil na vynikajícím druhém místě.

Republikový titul vybojoval pardubický Skipy team, bronz putoval na jih Moravy zásluhou brněnského Tanga.

Jan Věchet z Mambo teamu se osmi trefami stal nejlepším střelcem turnaje.

Na vrchol turnajové sezony se Mambo sešlo téměř v kompletní sestavě. Jediná změna nastala na brankářském postu, kde Marek Gall nahradil Michala Rohlíčka, jenž si plnil povinnosti ve velkém fotbale. Mambo team hrál útočný kombinační fotbal a již od začátku turnaje byl pořadateli pasován na černého koně.

Nejlepší výkony předvedlo Mambo ve čtvrtfinále a v semifinále. Nejprve nastoupilo proti Protection Brno, které ofenzivní smrští a výborně zvolenou taktikou rozdrtilo 6:0, čímž mu i s úroky oplatilo loňské vyřazení.

V semifinále hradecký celek narazil na šampiona z let 2006 a 2007 Aegon Pardubice. Vyrovnaný zápas skončil spravedlivou remízou 1:1. V penaltovém rozstřelu prokázali pevnější nervy hráči Mambo teamu (3:2).

Jedinou porážku v turnaji Mambo teamu uštědřil ve finálovém souboji hvězdný Tip Credit Skipy team Pardubice, v jehož sestavě figurovalo hned několik českých futsalových reprezentantů (Rešetár, Kopecký, Vladyka, Kroulík, Mikan, Gerčák).

Duel o zlaté medaile byl dlouho vyrovnaný. Mambo team nevyužil proti superfavoritovi čtyři velmi dobré příležitosti ke skórování. Místo toho na konci první půle po chybě inkasoval. V závěru zápasu Hradečtí při power-play zamkli soupeře na jeho polovině. Po jedné z několika střel Mambo teamu se však míč odrazil přesně na nohu pardubického hráče, který druhým gólem bitvu rozhodl.

Mambo team v základní skupině: – R. U. M. Jihlava 2:1 (Klapal, Žalman), – Chodov Praha 2:0 (Tomeš, Fof), – Bohunice 30 Brno 3:1 (Věchet 2, Fof), – Milten Milovice u Prahy 3:0 kontumačně. Mambo team suverénně vyhrál skupinu s plným počtem dvanácti bodů.

Mambo team v osmifinálové skupině: – Tripoli Brno 2:2 (Věchet 2), – HFC Rowdies Praha 4:0 (Tomeš, Hála, Šmidrkal, Rohlíček), – Red Bull Zábřeh 3:1 (Věchet, Šmidrkal, Rohlíček). Mambo team vyhrál osmifinálovou skupinu se sedmi body.

Čtvrtfinále: Mambo team – Protection Brno 6:0 (Věchet 2, Šmidrkal 2, Fof, Rohlíček).

Semifinále: Mambo team – Aegon Pardubice 1:1 (Věchet), na penalty 3:2 (Šmidrkal, Žalman, Tomeš).

Finále: Mambo – Tip Credit Skipy team Pardubice 0:2.

Sestava Mambo teamu Hradec Králové: Marek Gall, Radim Žalman, Petr Tomeš, Lukáš Klapal, Jan Charvát, David Hála, Jan Šmidrkal, Michal Fof, Lukáš Rohlíček, Jan Věchet.

Lukáš Rohlíček, hrající manažer Mambo teamu Hradec Králové: „Šli jsme opět od zápasu k zápasu s tím, že nakonec to spočítáme. V celém turnaji jsme prohráli jediné utkání, bohužel to nejdůležitější. Poté, co jsme předváděli takticky vyspělý a především pohledný fotbal, samozřejmě mrzí, že jsme nedošli až k vytouženým zlatým medailím. Scházela trocha pověstného sportovního štěstíčka. I tak je druhé místo dalším velkým úspěchem. Osobně si toho moc cením a řadím tuto medaili možná úplně nejvýš. Kvalita šampionátu se totiž rok od roku zvyšuje a ostatní týmy se na nás podstatně více soustředí. Chtěl bych pochválit celý tým za předváděnou hru, takticky jsme všechny zápasy zvládli na výbornou. Naše pevná obrana se jen těžko překonávala a na útočné akce byla radost pohledět. Prakticky všichni kluci si zařídili povolení od svých klubů z velkého fotbalu, čehož si vážím. Doufám, že jim to v mateřských oddílech neuškodilo. Naopak myslím, že dané kluby mohou být spokojeny, že mají takové fotbalisty.“⋌(ro, pt)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže