Rezerva chce předvádět atraktivní fotbal

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 12. Srpen 2011 12:50

Do dospělého fotbalu se jako trenér vracíte po několika letech. Je to velká změna?
Ani ne. Budu pracovat s hráči, které moc dobře znám, neboť prošli dorosteneckou základnu. Většinu z nich jsem trénoval a vím, co od nich mohu očekávat. Na vzájemnou spolupráci se těším.

Dopadla letní příprava podle vašich představ?
Myslím, že ano. Splnili jsme vše, co jsme si naplánovali. Příprava proběhla výhradně v domácích podmínkách. Kromě nabírání fyzické kondice jsme se pochopitelně zaměřili také na herní stránku a sehráli osm přípravných zápasů. Jestli ale byla příprava opravdu dobrá, ukáže až podzimní část divize.

V kádru máte několik fotbalistů, kteří v červnu vybojovali s dorostem mistrovský titul. Splňují zatím vaše očekávání?
Mladí hráči se teprve seznamují s dospělým fotbalem. Všichni ale mají chuť na sobě pracovat a zlepšovat se, což je pozitivní. Šanci zahrát si divizní zápasy určitě dostanou. Bude záležet jen na nich, jak se prosadí.

Máte již jasno, kdo bude chytat divizní zápasy?
V brance by se měli střídat Radim Ottmar s Tomášem Koubkem, kteří jsou v kádru prvoligového áčka. Kmenovým gólmanem béčka je Václav Pišta, takže konkurence na tomto postu je.

Jak bude vypadat spolupráce s A mužstvem?
Vše bude samozřejmě záležet na rozhodnutí trenéra Václava Kotala. Kromě brankářů by hráčů z áčka za nás moc hrát nemělo. Někteří totiž budou na střídavý start v Hlavici. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Jaké máte přání do fotbalového podzimu?
Chceme hrát atraktivní útočný fotbal, který by potěšil naše fanoušky. Věřím, že na naše domácí zápasy budou chodit v hojném počtu a povzbudí nás. Vždyť v našem kádru je devět bývalých dorostenců, kteří v červnu získali mistrovský titul. Hrát budeme tradičně v neděli dopoledne od 10.15 hodin na Novém Hradci Králové. Pochopitelně mým přáním je připravit další hráče pro prvoligové áčko a pro juniorskou soutěž, která se bude hrát od sezony 2012/13.

S jakým umístěním budete po podzimu spokojen?
To se nedá jednoznačně říct. Divizní skupina C je velice vyrovnaná, adeptů na přední příčky bude několik. Rádi bychom mezi nimi byli i my.

V sobotu absolvujete premiéru na půdě Nové Paky...
Jedná se o východočeské derby. Bude to náročný, ale určitě zajímavý zápas, přijde hodně diváků. Věřím, že moji svěřenci podají zodpovědný výkon a domů si odvezeme alespoň bod. (Jan Skalička)

Vítězná generálka
Hradec Králové – Fotbalisté FC Hradec Králové B absolvovali vítěznou generálku na nastávající mistrovskou sezonu.
 Žamberk – FC Hradec Králové B 0:1 (0:1). Branka: Korba. FC Hradec B: Ottmar – Vlček (46. Doležal), Novák, Kábrt, Malý – Krolop, Kopáč (46. Hock), Veselka, Tichý (46. Hofman) – Novotný (46. Petřík), Korba (46. Hodas).
 Miloš Mejtský, trenér FC Hradec Králové B: „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře kombinačně a je škoda, že jsme proměnili jen jednu šanci. Po přestávce to z naší strany již nebylo ono. Přesto jsme pár možností ke skórování měli, ale dalších branek se už diváci nedočkali.“ (js)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže