Jukl: Pěkný pohled, ale před námi je ještě 28 kol

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Úterý, 09. Srpen 2011 15:40

1. Hradec Králové, 2. Sparta Praha, 3. Příbram, 4. Olomouc...

Pohled na prvoligovou tabulku je očima fotbalistů FC Hradec Králové a jejich fanoušků více než příjemný.

„Votroci“ se vyhřívají na výsluní. Ve dvou kolech získali plný počet šesti bodů a ještě nedostali gól. „Je to pěkný pohled, ale na druhou stranu je to nic neříkající, protože máme před sebou ještě osmadvacet kol,“ brzdí euforii generální ředitel klubu RICHARD JUKL.

Jsou odehraná teprve dvě kola, ale z pozice šéfa klubu se vám na ligovou tabulku musí dívat více než příjemně...
Je to pěkný pohled, ale na druhou stranu je to nic neříkající, protože máme před sebou ještě osmadvacet kol. Je to stejné, jako když jsme se bavili po skončení sezony a před jejím začátkem: vstoupili jsme do nového ročníku a začíná se od nuly. Jediný klad je v tom, že po dvou kolech máme šest bodů a o něco víc jsme se příbližili našemu cíli – záchraně.

Co vás nejvíce potěšilo v uplynulých dvou zápasech. Je to nula v počtu obdržených gólů?
Cenná je určitě nula na kontě inkasovaných branek. Před startem ligového ročníku se pořád mluvilo o tom, že odešli Kasálek a Wozniak a tím se naruší defenzivní činnost. Ukázalo se, že náš systém je propracovaný a nezáleží jen na hře obrany, ale celého mužstva. Je vidět, že obrannou hru zvládáme dobře. V prvním utkání s Viktorkou Žižkov jsme měli trochu problém v ofenzivě, nicméně v Teplicích jsme prokázali výbornou přechodovou fázi do útoku i zakončení. Byly to rozdílné zápasy, ale ukázaly, že mužstvo má nějakou sílu.

Před sezonou jsme se rovněž bavili o tom, že los v úvodních kolech je těžký. A vy nyní budete v duelech s Libercem a na Spartě bojovat o první příčku...
To jsme určitě nečekali. My jsme ani nepředpokládali, že budeme mít šest bodů. V koutku duše jsme si přáli alespoň čtyři. Pro nás byl důležitý první zápas s Viktorkou. I když nebyl z naší strany excelentní, ukázalo se, jako moc byl důležitý zisk tří bodů. V Teplicích jsme mohli hrát uvolněně. To samé by mohlo platit i v utkání s Libercem. Neberu to tak, že je to souboj o čelo tabulky, ale spíš tak, že se nám podařil vstup a že máme na čem stavět. Nicméně znovu opakuji: Máme před sebou dvacet osm kol. A my potřebujeme získat ještě 26 bodů.

Dá se podle vás už nyní při pohledu na tabulku odhadnout síla mužstev? Kromě vás dobře začala Příbram, Bohemians, na chvostu zase naopak sedí Ostrava či Slavia...
Žádné výstupy z toho dělat nelze. Závěr pro nás je jediný: podařil se nám vstup a musíme pracovat na tom, abychom bodové konto rozšiřovali. To, kdo je zatím v tabulce nahoře a naopak, nemá na průběh soutěže vliv. Určitě se zvedne Plzeň, Slavia... Ostatní týmy jako Olomouc, Boleslav se do špice tlačí, Sparta už tam je.

Registrujete větší ohlasy fanoušků poté, co jste na prvním místě?
Zvýšený zájem jsme zaznamenali, a to nejen ze strany fanoušků, ale i našich partnerů a sponzorů. Je vidět, že mají o klub zájem. Myslíme si, že právě zápas s Libercem by mohl stadion vyprodat. Problém nám dělá termínovka. Svaz nás tlačí, abychom zápas odehráli kvůli přenosu České televize už v sobotu (18.20 hodin – pozn. red.). My na to nechceme přistoupit, podali jsme prostest, protože to nejsme schopni technicky zvládnout. Nicméně televize si určila, že tenhle zápas chce.

Uvažujete i po úspěšných výsledcích o doplnění hráčského kádru?
Ano, ale stejně jako před startem soutěže platí to, že nechceme přivést hráče za každou cenu. Situaci stále analyzujeme a hledáme vhodné typy. Pořád máme problém na levé straně sestavy a hodil by se nám i koncový hráč.

Trenéra Václava Kotala zaujal hlavně mladý sparťan Ladislav Krejčí, který zazářil na nedávném mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Jednali jste už o jeho příchodu?
O tomto hráči jsem jednal už v minulých dnech, dokonce jsme o něm mluvil i s Pepou Chovancem. Řekli jsme si, že se k tomu vrátíme, až se Sparta vrátí z pohárového utkání v Sarajevu. Takže tento týden to budeme řešit, ale není to jediný hráč, o něhož usilujeme. V našem zájmu jsou převážně fotbalisté z naší ligy.

A teď se trochu posuňme do budoucnosti. Co když tým bude pořád vyhrávat. Seženete peníze na prémie?
(smích) My vždycky počítáme s nějakou rezervou. Ale když bude mužstvo vyhrávat, tak přijde více fanoušků a my více utržíme ze vstupného. Nějak bychom to zkombinovali. Já budu jenom rád, když budeme pořád vyhrávat, v tabulce budeme co nejvýš a na stadion přilákáme hodně diváků. Věřím, že už následující zápas s Libercem přitáhne hodně fanoušků a bude vyprodáno. Rozhodně je to zajímavý zápas.

 

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže