FOTBAL: Hošek si přeje pevnější obranu

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pondělí, 08. Srpen 2011 17:38

Vítězem Albron III. třídy se stal tým Sokola Lovčice, čímž si zajistil návrat do Hradecký Votrok okresního přeboru. Uplynulou sezonu hodnotil PETR HOŠEK, asistent trenéra postoupivšího týmu.

Byl postup vaším cílem již před začátkem soutěže nebo v jaké fázi jste se rozhodli o něj bojovat?
Od začátku bylo naším cílem postoupit zpět do přeboru, byť se o tom moc nemluvilo. Především nás o tom přesvědčily výsledky ve druhé polovině podzimu a posílení mužstva o klíčové hráče, kteří absentovali v předešlé neúspěšné sezoně.

Kdo byl tahounem mužstva? Nebo jste měli vyrovnaný jednolitý vyrovnaný celek?
Nechceme vyzdvihovat hráče, ale bereme mužstvo jako celek. Zdá se, že by mohlo nabrat určité sebevědomí po úspěšné sezoně. Velmi záleží na výsledcích mužstva a poté se dostaví i psychická pohoda.

Kdy měl tým největší krizi?

Po zápase v Chudonicích, kde jsme obdrželi rozhodující gól v poslední minutě. Následně jsme sehráli nešťastný zápas doma se Starým Bydžovem. Velmi jsme se zabývali myšlenkou odchodu z trenérských funkcí, aby mužstvo dostalo nový impuls. Prvotním zájmem bylo, aby tým postoupil bez osobních ambicí.

Krátce před koncem soutěže jste vyhráli na půdě druhých Sendražic. Jak jste se na toto utkání připravovali a cítili jste před ním nervozitu z možného nedotažení sezony do úspěšného konce?
Před zápasem v Sendražicích vládla v týmu pohoda a mužstvo si věřilo. Nijak specificky jsme se nepřipravovali, jen jsme upozornili na individuální schopnosti některých hráčů Sendražic. Zahráli jsme jeden z nejlepších zápasů za poslední roky. Je potřeba říci, že nám k této pohodě a náskoku čtyř bodů paradoxně pomohl sestupující Starý Bydžov, který předtím remizoval se Sendražicemi. Že se do posledních kol budeme prát o postup s tímto mužstvem, to jsme předpovídali již po podzimu.

Jak jste byli spokojeni s diváckou kulisou?

Byli jsme spokojeni. O lovčických divácích je známo, že jsou doma bouřliví, jsme za jejich podporu rádi. Vždyť na rozhodující zápas do Sendražic přijel autobus fanoušků.

Co nového chystáte pro vyšší soutěž?
Rádi bychom přichystali příznivcům kvalitní hru založenou na pevnější obraně. Výsledky v přípravě nám ukazují na nutnost opírat se o stoperskou dvojici bratří Koubků. V Lovčicích se sází zejména na odchovance. Je to často dáno i finančními možnostmi.

Jaké je vaše přání do nové sezony?
Chtěli bychom hrát v klidném středu. Rádi bychom ještě využili zkušenosti Lukáše Volejníka a Pavla Drozena.

(ld)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže