FOTBAL: 'Klíč k úspěchům? Všichni musíme jezdit po zadku' říká Poděbradský

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pondělí, 08. Srpen 2011 12:28

Pro soupeře nepříjemný hráč, těžko se přes něj přechází. Směrem dopředu zase dokáže rychle potáhnout akci po lajně. Handicap menší postavy nahrazuje tím, že nic nevypustí. Fotbalista FC Hradec Králové JIŘÍ PODĚBRADSKÝ byl za to v pátečním duelu v Teplicích štědře odměněn. V závěru zápasu nelenil, nasprintoval do rychlého protiútoku a dočkal se gólové tečky.

Že vyhrajete 3:0, to asi čekal v kabině málokdo, viďte?
Určitě jsme to nečekali, ale jsme za to moc rádi. Na sever Čech jsme jeli s tím, že nechceme prohrát. Chtěli jsme odčinit loňskou porážku 1:2, kdy jsme do osmdesáté minuty vedli, ovšem závěr jsme nezvládli.

Byl základ k výhře položen tím, že jste krátce po úvodním gólu vstřelili i druhý?
Samozřejmě. Teplické mužstvo je silné a při jednobrankovém vedení není nic rozhodnutého. Jak jsem již říkal, minule se nám to vymstilo. Proto jsem rád, že jsme vstřelili rychlou druhou branku. Poté jsme věřili, že si nadějné vedení již pohlídáme.

Soupeř byl vašimi rychlými góly zaskočen, nemyslíte?
To je pravda, byl trochu zaskočen. Na druhou stranu se domnívám, že zápas byl hraný ve velkém tempu a nic na něm neubral ani fakt, že Teplice prohrávaly. Právě naopak se začaly více tlačit do útoku. Do přestávky jsme si to pohlídali. Po změně stran soupeřův tlak narůstal, proto jsme moc rádi, že jsme své vedení již nepustili.

V závěru zápasu jste skóroval po rychlém protiútoku do otevřené obrany domácích. Už druhý gól byl prakticky totožný. Pilovali jste v týdnu o něco více brejkové situace?

Nějak zvlášť jsme to nenacvičovali, ale jsem rád, že nám to takhle vyšlo a brejky jsme dotáhli do úspěšného konce. Dá se říct, že se nám v tomto směru dařilo daleko víc než obvykle. Rychlý přesun k teplickému gólmanovi byl v tomto utkání hodně důležitý. Dvakrát jsme toho využili a byly z toho pěkné branky.

Dostali jste od trenérů za odměnu menší volno?
To ne. Žádné volno jsme nedostali. V sobotu dopoledne proběhl klasický pozápasový trénink, neboť už v úterý nás čeká pohárový duel v pražském Vltavíně (soupeř hrající ČFL – pozn. red.). Na tuto soutěž jsme se také zaměřili, chceme se dostat co nejdál. Šanci zřejmě dostanou kluci, kteří toho zatím moc nenahráli. Přesto doufám, že postoupíme.

Po dvou prvoligových zápasech máte na svém kontě šest bodů při skóre 4:0, to je skvělý start do sezony. Vnese do týmu klid a patřičné sebevědomí?
Rozhodně nám to trochu zvedne sebevědomí, ale určitě ne nějak přehnaně. Naše hra stojí na tom, že každý hráč musí podat stoprocentní výkon, aby se týmu dařilo. Nikdo nesmí vypadnout. Všichni musíme v každém zápase od první do poslední minuty jezdit po zadku. Když to budeme plnit, úspěchy budou přicházet i nadále.

Je páteční vítězství pro vaše fanoušky nejlepší pozvánkou na domácí duel s Libercem?
Přivezli jsme tři body z půdy soupeře, navíc po docela dobrém výkonu, takže je to rozhodně nejlepší pozvánka. Pevně věřím, že diváci opět přijdou v co největším počtu. Jsou pro nás dvanáctým hráčem, patří k našim největším oporám. (usměje se) Jejich skvělé fandění, to jen málokde zažijete.

Liberecký Slovan po remíze s mistrovskou Plzní v sobotu porazil pražskou Slavii. Zřejmě vás tedy čeká zatím nejtěžší soupeř. Berete to stejně tak?
Určitě. Liberec má nesmírně kvalitní mužstvo. Na druhou stranu jsme se vloni přesvědčili, že se s ním doma dá hrát. Porazili jsme ho, ale nic to neznamená. Do zápasu musíme jít ne na sto, ale na sto padesát procent. Liberec jsem viděl v akci a musím říct, že nás čeká hodně těžký soupeř.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže