Kabinou znělo: Tak jsme první, no a co!

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pondělí, 08. Srpen 2011 15:16

Zavřel oči, práskl vší silou do míče, který nádherně propnul síť za Grigarovou brankou. RADEK HOCHMEISTER namířil v pátek do branky Teplic svůj nejkrásnější gól v první lize.

„Hezčí branku se mi vstřelit ještě nepodařilo,“ souhlasí pravý obránce FC Hradec Králové. „Votroci“ Na Stínadlech dominovali a přivezli historickou výhru 3:0.

Před nedělní dohrávkou druhého ligového kola mezi Spartou a Jabloncem vévodíte Gambrinus lize. Na tabulku je příjemný pohled, že?
Samozřejmě nás to těší, ale neděláme z toho kdovíjaké závěry. Vždyť máme za sebou jen dvě utkání. Sami si z toho děláme spíš srandu. V kabině jsme si zařvali: „Tak jsme první, no a co!“. A tím to skončilo. Musíme být pokorní.

Jak vás tak poslouchám, lepší atmosféra po vítězném zápase v šatně panovat nemohla.
Rozhodně. Především ze tří získaných bodů jsme všichni měli velikou radost. Trenér Kotal nás před utkáním varoval, že musíme hrát lépe než proti Žižkovu, jinak nevyhrajeme. Kladl nám na srdce, ať do hry vložíme více emocí. Myslím, že se nám to podařilo.

Vstřelili jste tři branky, což se vám od loňského návratu do ligy povedlo jen jednou. Čím to bylo způsobené?

Kdybyste mi to neřekl, tak si na to ani nevzpomenu. Měli jsme výbornou produktivitu. Tuším, že ze čtyř střel jsme dali tři góly.

Především vaše rána zpoza vápna měla vysoké parametry...
(usmívá se) Hezčí branku se mi v kariéře ještě vstřelit nepodařilo. Na druhou stranu nejsem moc velký střelec, vždyť ligových gólů mám jen pět.

Mužstvo vaše branka nastartovala, obzvlášť když o čtyři minuty později proměnil brejkovou situaci Pavel Dvořák.
Určitě. Dali jsme dvě slepené branky, což nám dodalo velké sebevědomí. V klidu jsme se mohli zatáhnout a počkat si na rychlé brejky. Taktika vyšla dokonale. V závěru se ještě po dalším kontru prosadil Jirka Poděbradský. V lize se nám střelecky docela daří. V přípravě jsme však s koncovkou měli problémy, proto bych to zatím nepřeceňoval.

V neděli přivítáte Liberec. Mají nažhavení fanoušci čekat další vítězství?
(směje se) Bylo by to super! Co si budeme povídat, že? My však respektujeme sílu soupeře, třeba v Plzni odehrál parádní zápas a mohl klidně vyhrát. Myslím, že Liberec je ještě lepší než loni.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže