FOTBAL: O postupu mluvili již před sezonou

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pondělí, 08. Srpen 2011 15:16

Až doslova na cílové pásce si postup do fotbalové III. třídy Královéhradecka vybojovala rezerva Sokola Kratonohy před Boharyní. Uplynulou sezonu hodnotil ZDENĚK SADÍLEK, trenér úspěšného mužstva.

Byl postup vaším cílem již před začátkem soutěže nebo v jaké fázi jste se rozhodli o něj bojovat?
Ano, postup byl naším cílem už před startem sezony. V minulém ročníku jsme se o něj chtěli porvat, ale škodilo nám hlavně neproměňování šancí. Se stejným problémem jsme se potýkali také v podzimní části této sezony.

Kdo byl tahounem mužstva? Nebo jste měli jednolitý vyrovnaný celek?

V mužstvu je několik zkušených hráčů, kteří usměrňují ty mladší. Nemá však cenu vyzdvihovat někoho jmenovitě, protože o postup se zasloužili všichni stejným dílem. Velmi dobře jsme spolupracovali s A týmem. V případě potřeby jsme proto mohli doplnit sestavu velkou kvalitou.

Kdy měl tým největší krizi?

Největší krize přišla po jarní remíze na hřišti Probluze, kde jsme nastoupili posíleni o několik hráčů áčka a neproměnili ani ty největší šance. Po tomto zápase jsme si řekli, že naše postupové plány musíme definitivně přehodnotit a ustoupit od nich.

Vaší skupině dlouhou dobu suverénně vládla Boharyně, avšak v závěrečných kolech totálně zkolabovala. Jak jste prožívali poslední zápasy?
Po remíze v Probluzi jsme udělali šňůru devíti vítězných zápasů, což společně se zaváháními Boharyně vedlo k postupu. Nejlepší výkon jsme pak podali v předposledním utkání v Prasku, kde jsme nastoupili s klasickým béčkem a přesto jsme jednoznačně zaslouženě vyhráli.

Jak jste byli spokojeni s diváckou kulisou?
Ta byla tradiční, tedy velmi slušná. Naši fanoušci nás podpořili i při zápasech venku. Perfektní atmosféra byla především při derby se Syrovátkou, Libčany a Roudnicí. Našlapáno bylo také při utkání jara doma s Boharyní.

Příprava na další ročník je v plném proudu. Co nového chystáte v kádru pro vyšší soutěž?
Kádr máme ustálený, takže žádné nové posily nesháníme. Na prvním přátelském zápase nás bylo dvacet, což je dostatečný počet i pro třetí třídu.

Jaký máte cíl do nové sezony?

Pro nováčka poněkud tradiční: chceme se vyhnout bojům o záchranu.

(ld)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže