Prestižní bitva o novou fotbalovou trofej v regionu

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 05. Srpen 2011 15:25

O Východočeský Superpohár a finanční prémii 15 tisíc korun se v sobotu v Opatovicích nad Labem utkají fotbalisté Převýšova a Hlinska. Poražený tým obdrží 5 tisíc korun. Stane se tak vůbec poprvé, kdy novou sezonu otevře duel vítězů Poháru KFS Královéhradeckého a Pardubického kraje. Prestižní zápas začíná v 17 hodin.

Souboje o cennou trofej se zúčastní i Jindřich Rajchl, stávající místopředseda Fotbalové asociace České republiky a kandidát na jejího předsedu.

„Jedná se o první ročník a do budoucna hodláme z Východočeského Superpoháru udělat tradici. Je to další posun ve sbližování obou krajů, které by mělo vyústit společnými vrcholnými soutěžemi. V neposlední řadě dál chceme oživovat fotbal na krajské úrovni a tohle je jeden z kroků,“ řekl Václav Andrejs, předseda Královéhradeckého KFS.

V podobném duchu hovořil i jeho protějšek Vladimír Janata. „Už delší dobu se snažíme o bližší spolupráci se sousedním krajem. Od nové sezony se uskuteční společný oblastní přebor dorostu a Východočeský Superpohár je jakási druhá fáze. Uvidíme, co přinese budoucnost, ale tohle všechno by mělo vést k oblastnímu přeboru dospělých,“ uvedl předseda Pardubického KFS.

V zítřejším utkání je favoritem divizní nováček z Převýšova. Loňský vítěz krajského přeboru i Poháru KFS Královéhradecka své kvality prokázal v Ondrášovka Cupu. Před týdnem v úvodním kole vyřadil třetiligovou Českou Lípu (2:0), v předkole porazil divizní Trutnov (2:1).

„Pro nás je to už třetí ostrý zápas, takže s motivací bychom neměli mít problém. K utkání přistupujeme se vší vážností a chceme potvrdit, že naše úspěšné výsledky v poháru nebyly náhodné,“ řekl převýšovský trenér Bohuslav Pilný, jenž tým převzal v létě.

„Východočeský Superpohár vnímám jako dobrou věc. Uvidíme, jak se chytne do budoucna. Každopádně to může být zajímavá konfrontace soupeřů, kteří loni působili v krajském přeboru,“ dodal Pilný, jehož mužstvo má nabitý program. Už v úterý ho čeká druhé kolo Ondrášovka Cupu na hřišti Vyšehradu. Pilný má k dispozici takřka všechny hráče. Se zraněním kotníku laboroval pouze D. Franc a Voženílka trápily žaludeční potíže.

Fotbalisté Hlinska hodlají silného protivníka překvapit a získat další trofej.

„Uděláme všechno pro to, abychom navázali na triumf v Poháru KFS Pardubicka,“ prohlásil hlinecký kouč Daniel Sigan.

„Zápas bereme jako dobrou přípravu. Víme, že nás čeká kvalitní soupeř. Hodlám vyzkoušet nové hráče, s nimiž počítám na nadcházející sezonu,“ upřesnil Sigan, jenž se však musí vypořádat s absencí některých hráčů.

„Potýkáme se s marodkou, navíc některé osobnosti týmu jsou na dovolené. Přesto nic nevzdáváme, nastoupíme v nejsilnějším možném složení,“ zdůraznil.

Hlinečtí ve víkendovém úvodním kole Ondrášovka Cupu podlehli třetiligovým Pardubicím 1:5, nyní je čeká další ostrý test v bitvě o Východočeský Superpohár.

„Rozhodně je to dobré měření sil mužstev z obou krajů. Bude to zajímavé i pro diváky,“ dodal Daniel Sigan.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže