FOTBAL: Lindr je zpátky, premiéru zvládl, teď do Teplic

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Čtvrtek, 04. Srpen 2011 15:46

Gólman JIŘÍ LINDR se podílel na výhře fotbalistů Hradce Králové nad Viktorií Žižkov (1:0). Přitom od konce června laboroval s natrženým zadním stehenním svalem. Zranění doléčil jen několik dní před zápasem. Nyní už je fit.

„Noha je v pořádku, žádný problém,“ říká Lindr, jenž v neděli oslaví 25. narozeniny.

Na úvod ligy jste porazili Viktorii Žižkov. Jak hodnotíte zápas?
Spokojenost panuje s tím, že jsme nedostali gól a doma získali tři body. Co se týká hry a výkonu, tak už taková spokojenost není, protože nás docela svazovala důležitost utkání. A můj osobní výkon? Hodnotím ho střízlivě, protože Žižkov se do mnoha šancí nedostal. Měl jedinou střelu na branku, takže z toho žádné velké závěry nedělám.

Jak jste se po delší přestávce cítil v ostrém zápase?
Na začátku utkání jsem čekal na nějaký první zákrok, nebo alespoň hru nohou, abych se chytil. To se mi podařilo, ale pořád to bylo trochu jiné, protože jsem neabsolvoval žádné přípravné utkání. Musím poděkovat klukům, že soupeři téměř nic nedovolili a díky tomu jsme zápas mohli zvládnout v klidu.

Sval zátěž vydržel?

Noha je v pořádku, žádný problém. Musím to zaklepat.

Co říkáte na výkony týmového spoluhráče Tomáše Koubka, který získal s reprezentací do 19 let stříbro na mistrovství Evropy?
Pokud jsem měl čas a neměli jsme zrovna trénink, tak jsem viděl všechna utkání. Myslím, že Tomáš chytal s přehledem a byl oporou českého mužstva. Troufnu si tvrdit, že i díky němu se národní tým dostal až do finále. Pondělní zápas se Španělskem byl velice smolný. Moc jsem si přál, aby vyhráli a Koubas přivezl zlato, ale bohužel: kluci dvakrát vedli, přesto jim titul těsně unikl.

Koubek prohlásil, že chce chytat ligu a to už tento rok. Určitě ho vnímáte jako silnou konkurenci?

Samozřejmě. Tomáš své kvality potvrdil už na jaře, kdy naskočil do ligy a počínal si velice dobře. Teď se mu vydařilo mistrovství Evropy do devatenácti let, takže jak jinak ho mám chápat než jako silnou konkurenci. Je to nejen výborný brankář, ale i výborný kluk. Ať budu chytat já nebo Tomáš, tak si navzájem nebudeme dělat žádné problémy.

Z toho se dá usoudit, že i když bojujete o místo v brance, je váš vztah výborný. Je to pravda?
Určitě. Tomáš je skromný, pokorný kluk, který si na nic nehraje ani, když je v reprezentaci. Náš vztah je na velice dobré úrovni.

Hecujete se vzájemně?
Spolu ani tak ne, tohle se děje spís s útočníky.

Vraťme se k lize. Nyní máte před sebou tři těžké zápasy: V pátek zamíříte do Teplic, pak máte doma Liberec a poté jedete na Spartu. Máte plán, kolik bodů byste rádi získali?

Plán nemáme. Už před sezonou jsme si vzhledem k rozlosování říkali, že pro nás bude důležité úspěšně zahájit sezonu. To se povedlo. Nebudeme si nic nalhávat, kvalita tří zmíněných týmů je někde jinde než momentálně v případě Žižkova. Věřím, že z těchto zápasů nějaké body získáme, především v domácím prostředí bychom mohli Liberec porazit. Když k tomu přivezeme i něco zvenku, tak to bude super.

Teplice v prvním kole vyhrály v Ostravě (4:3). Co by mělo podle vás na severočeský tým platit?
Účinná by mohla být hra, s níž jsme se proti nim snažili prosadit na jaře doma. A to rychlá hra po křídlech. Soupeř nemá úplně rychlé hráče, má více zkušených fotbalistů, kteří dokážou podržet balon a vyznávají spíše pomalejší hru. Platit by na ně mohl zejména v brejcích Vojta Štěpán. Chce to hrát do rychlosti. Také se musíme vyvarovat chyb, kterých se v prvním zápase dopustila Ostrava.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže