Gólu si hodně cením, říká Pilař

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 29. Červenec 2011 15:23

Fotbalisté Plzně udělali velký krok k tomu, aby se dostali do závěrečného play off o základní skupiny Ligy mistrů. Ve středečním prvním zápase 3. předkola čeští mistři vyhráli na hřišti Rosenborgu Trondheim 1:0 díky trefě záložníka Václava Pilaře a mají dobrou výchozí pozici před odvetou, kterou s norským celkem sehrají příští středu v Plzni, kde domácím stačí k postupu i remíza. V případě postupu přes Rosenborg si Plzeň zajistí prémii asi 80 milionů korun.

Hráče Rosenborgu měly před zápasem možná navnadit šoty běžící na velkoplošné obrazovce, které připomněly slavné chvíle klubu při jeho vystoupeních a výhrách nad Realem Madrid či AC Milán v Lize mistrů na konci devadesátých let, ale realita na hřišti proti Plzni vypadala jinak. Úřadující norští mistři viditelně postrádali lehkost a jiskru, jako by na nich stále ležel stín pátečních tragických událostí v metropoli Oslu.

Zápasu předcházela v emotivním startu minuta ticha a na trávníku jako by dál mlčeli i domácí fotbalisté. Plzeň byla od začátku nebezpečnější.

Rozhonutí přinesla 33. minuta a gól Václava Pilaře. Pohyblivý štírek se po centru Jiráčka dobře orientoval před brankou a zblízka zařídil důležitou trefu.

„Zvládli jsme to především jako tým a připravili jsme si super pozici do odvety. Vedoucí gól nás uklidnil a pak jsme to zvládli docela v pohodě. Vzadu jsme to umlátili,“ pochvaloval si Pilař, který ve středu prý vstřelil nejdůležitější gól kariéry.

„Hodně si ho cením, ale nejde tady o mě. Hlavní je úspěch celé Plzně, ke kterému jsme zase o něco blíž,“ dodal Václav Pilař, který na západ Čech přišel v létě na roční hostování z Hradce Králové. V jeho novém působišti se mu daří náramně. Jednu branku si připsal i před týdnem při odvetě s Jerevanem.

„Výsledek vezeme úspěšný. Splnilo se, co jsem si přál, tedy dát gól a neprohrát. Ale jsme samozřejmě spokojení, výhra na Rosenborgu je velkým povzbuzením a dobrým krokem pro odvetu,“ pochvaloval si plzeňský kouč Pavel Vrba.

Varoval ale před přílišným optimismem před odvetným zápasem. Plzeň podle Vrby zdaleka nemá celou práci odvedenou. „Norové jsou houževnatí, u nás se nevzdají a pořád budou bojovat. Jsme teprve v poločase, máme jen gól k dobru. Kdybychom cokoliv podcenili, mohlo by se nám to hodně vymstít. A to dopustit nechceme,“ prohlásil Vrba.

Výkon Plzně si dnes po většinu zápasu pochvaloval, negativem podle něj byla jen občas rozpačitá koncovka. „Dobře rozjetých situací tam bylo víc na to, abychom přidali ještě víc branek. Ale i tak je to dobré,“ řekl Vrba.

Mrzí jej zranění gólmana Pavlíka. Ten už v 16. minutě střídal kvůli poraněnému kolenu. Pavlík se podrobí důkladnému vyšetření v Plzni, které má odhalit rozsah poškození. Pokud se potvrdí podezření na přetržený zkřížený vaz, Viktoria možná přišla na několik měsíců o svoji jedničku. „V Plzni jsem bohužel už zvyklý na to, že se brankáři pravidelně zraňují. Ale počkáme na vyšetření, jak dopadne. Až pak rozhodneme, jestli post brankáře posílíme,“ dodal Vrba.

(čtk, jt)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže