FOTBAL: Dvě varianty, jedna s Rezkem, druhá s Janouškem

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Úterý, 26. Červenec 2011 17:17

Generálka se vydařila. Fotbalisté FC Hradec Králové půjdou do ligy s pocitem, že závěr přípravy jim vyšel. A to není k zahození. Druholigové Bohemians porazili v neděli 3:1.

„Soupeř přesně splnil to, co jsme očekávali. Mají velmi zkušené hráče, kteří dobře kombinovali. Museli jsme být trpěliví a pokud jsme trpělivost neměli, tak hlavně v prvním poločase jsme dělali chyby ve středu hřiště. Soupeř nás naštěstí dokázal potrestat jen jednou. Pro nás je to varování, že takové chyby si v lize nemůžeme dovolit, protože kvalitnější soupeři by nás potrestali,“ rýpl si do vlastních řad hradecký trenér Václav Kotal.

Přesto u něho převažovala spokojenost.

Základní sestava „votroků“

I.varianta
Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek – Poděbradský, Klapka, Fischer, Rezek – Štěpán, Dvořák, Černý.

II. varianta
Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek – Fischer, Klapka, Janoušek, Poděbradský – Štěpán, Dvořák, Černý.

Tři branky, další nevyužité možnosti. Gólů v síti střížkovské Bohemky mohlo být i více.

„Těší mě, že se dvakrát prosadil Pavel Dvořák, od něhož góly čekáme. Ale do koncovky se musí zapojit více hráčů. Třeba Pavel Černý. Nemůže být překvapený, že ho ve vápně najde balon. S tím musí nutně počítat. A takových situací bylo v naší hře více. Na druhou stranu jsme nechtěli, aby se někdo zranil. Důraz jsme si snad schovali až na ligu,“ poznamenal hradecký lodivod.

Pro úvodní kolo, které Východočeši sehrají v neděli v domácím prostředí proti nováčkovi ze Žižkova (17.00), připadají v úvahu dvě varianty základní sestavy.

Ta první na levém kraji zálohy s technicky vybaveným Rezkem a kapitánem Fischerem uprostřed hřiště.

Druhá počítá ve středu s Janouškem, v tom případě se Fischer přesune na pravý okraj záložní formace.

Alespoň v tomto složení odehráli „votroci“ valnou část posledního přípravného utkání.

Na lavičce zůstane zkušený Milan Fukal.

„Milan s námi trénuje deset dní. Dá se předpokládat, že měl i tréninkový výpadek. Navíc náš způsob hry je poněkud atypický. Milan potřebuje ještě trochu času, aby si všechno sedlo,“ vysvětlil Václav Kotal.

Šestatřicetiletý obránce s reprezentačními zkušenostmi odehrál proti Bohemians jedenáct minut, ovšem na pozici defenzivního záložníka.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže