Koubek: Budu jako Zorro mstitel

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Středa, 20. Červenec 2011 09:39

O šampionát nepřijde a i přes zranění nosu by osmnáctiletý brankář Tomáš Koubek měl být oporou české reprezentace na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let v Rumunsku.

Mezi tyčemi by měl trochu připomínat svého slavnějšího kolegu Petra Čecha. Rozdíl je v tom, že zatímco gólman Chelsea nosí na ochranu ragbyovou helmu, mladík z klubu FC Hradec Králové si pořídil obličejovou masku. Ta mu má pomoci chránit nos, který si zlomil před týdnem v přípravném utkání s Duklou Praha při střetu s protihráčem Ondřejem Vrzalem.

„Šel jsem si pro míč pod nohy protihráče. Byl jsem tam ale o chvilinku později. Střetli jsme se a on mi dal kolenem do nosu. Zprvu jsem nic necítil, ale měl jsem vylomenou přepážku, tak mi to museli hned rovnat a mám tam dva stehy,“ popsal Koubek své zranění.

„Myslím, že mě Vrzal mohl přeskočit, kdyby chtěl. Ale z velké části šlo také o mou chybu. Navíc on si také roztrhl koleno,“ přiznal gólman Hradce Králové, v jehož dresu na jaře odchytal i dva zápasy v nejvyšší soutěži. Zároveň přispěl k titulu dorostu v celostátní lize.

Koubek se hned po střetu s protihráčem z Dukly lekl, aby kvůli zranění nepřišel o mistrovství Evropy.

„V jednu chvíli jsem se bál hodně, že o šampionát přijdu. Pro mě je to vrchol kariéry. Věřím, že postoupíme ze skupiny a uděláme dobrý výsledek, u kterého bych nechtěl chybět. Naštěstí se domluvilo, že budu moci jet, když mi to zranění bude chránit speciální maska,“ uvedl.

Navštívil oddělení protetické péče, kde mu udělali odlitek obličeje. „U hráčů je maska chránící před obnovením zranění běžná, ale u brankáře půjde o raritu. Hlavní je, aby mě ta maska nijak neomezovala třeba v periferním vidění. Pokud by to šlo, nosil bych ji na tréninky, a kdybych šel do zápasu, chytal bych bez ní. Zatím mi ji doktoři ale spíš doporučují,“ řekl Koubek, který na podzim vytvoří v hradeckém klubu brankářskou dvojici s Jiřím Lindrem.
„Ta maska vypadá podobně, jako to mívají hráči v italské lize, třeba Marco Materazzi. Takže budu vypadat trochu jako Zorro mstitel,“ dodal s odkazem na stopera Interu Milán.

I přes zranění chce týmu pomoci dosáhnout úspěchu.

„Musíme si dávat jen ty nejvyšší cíle. Tedy postup do semifinále a pak už to je loterie a záleží na štěstí,“ řekl Koubek.

Je si však vědom, že český výběr čekají obtížní soupeři.

„Řekové a Irové asi mají silné ročníky. Rumuni jsou trochu neznámá, protože nehráli kvalifikaci. A ten první zápas asi hodně rozhodne. Pan Hřebík je ale super trenér, vždycky nás skvěle připraví na soupeře. Už v kvalifikaci jsme vyhrávali po taktické stránce,“ dodal Tomáš Koubek.

(čtk, jt)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže