Votroky trápí před generálkou zranění opor

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Sobota, 23. Červenec 2011 12:15

Generálku před vstupem do nové prvoligové sezony sehrají zítra fotbalisté Hradce Králové. Na Všesportovním stadionu přivítají od 17 hodin nováčka druhé ligy FK Bohemians Praha.

Letošní ligovou premiéru si „votroci“ odbudou za týden v neděli v domácím prostředí proti Viktorii Žižkov. Střížkovského protivníka si hradecký klub nevybral záměrně vzhledem v prvnímu soupeři v ligové soutěži. „Úmysl ve výběru soupeře nebyl, vyplynulo to z nějaké nabídky a poptávky,“ vysvětlil hradecký kouč Václav Kotal.

Podle trenéra to ovšem bude dobrá prověrka před vstupem do ligy. Střížkovští Bohemians loni suverénně vyhráli Českou fotbalovou ligu, kam se po sestupu z nejvyšší soutěže v sezoně 2009/2010 propadli.

„Jedná se o mužstvo, které také postoupilo, a dá se očekávat, stejně jako u Viktorky, že se bude prezentovat dobrou organizací hry,“ uvedl Kotal.
Plány „votroků“ před generálkou trochu komplikuje zdravotní stav opor. Brankářskou jedničku Jiřího Lindra zřejmě nepustí do hry zranění zadního stehenního svalu, které léčí od konce června. Týden už trápí potíže ze zády Filipa Klapku. Tvořivý záložník vynechal i středeční přípravu s Čáslaví ve Lhotě pod Libčany.

„Uvidíme, jestli bude k dispozici Filip Klapka, to je z hlediska naší hry dost podstatné. To samé se dá říct i v případě Jirky Lindra, ale myslím si, že ještě chytat nebude. Budeme sice čekat do poslední chvíle, ale spíše to vidím tak, že ho necháme, aby se úplně uzdravil,“ uvedl Václav Kotal.

Mezi tři tyče by se měl tedy znovu postavit Radim Ottmar, který se několika skvělými zákroky výrazně podílel na výhře nad Čáslaví (1:0).
Trenér „votroků“ spolu se svými asistenty dosud každé utkání využil ke zkoušení. Platit to asi bude i zítra.

„Náznak základní sestavy asi půjde vyčíst, ale rozhodneme se také podle toho, jak se bude utkání vyvíjet,“ sdělil hradecký kouč.
Za týden „votroci“ půjdou do hry už naostro. Poslouží zítra Bohemians jako dobrý test na Viktorii Žižkov?

„Myslím si, že mužstvo, které postoupí, má nějakou kvalitu a chce hrát aktivně. Je to příprava, proto věřím, že se střížkovská Bohemka bude snažit o ofenzivu. Ale můžu se mýlit, uvidíme... Podle mého názoru za týden také nebudeme jen dobývat obranný val. Jak znám Martina Pulpita, trenéra Žižkova, tak se nesnaží hrát pouze z hluboké obrany. Určitě budou chtít také útočit,“ soudí Václav Kotal.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže