Bývalý reprezentant Fukal oblékle dres 'votroků'

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Sobota, 16. Červenec 2011 08:28

Včera s prvoligovými fotbalisty Hradce Králové absolvoval trénink, dnes nastoupí v přípravném utkání v Pardubicích. Potom se rozhodne, zda bývalý reprezentační obránce Milan Fukal zůstane v týmu „votroků“ pro nadcházející sezonu.

Dnešní utkání mezi třetiligovým týmem FK Pardubice a prvoligovým FC Hradec Králové se uskuteční na pardubickém stadionu v Dolíčku (bývalé Loko Pardubice) od 10 hodin.

Lákavá nabídka

Fukala zájem východočeského klubu potěšil.
„S Richardem Juklem jsme se dohodli, že můžu v Hradci pár dní trénovat, odehraju zápas a potom se uvidí,“ povídal včera před tréninkem hradeckého mužstva MILAN FUKAL, který uplynulé dva roky strávil v rakouském Kapfenbergu. Zde mu skončila smlouva a je volným hráčem.

Angažmá v Hradci by se mu zamlouvalo. „Hradec hraje první ligu a není daleko od mého bydliště. Vzhledem k mému věku by to bylo určitě lákavé,“ uvedl Fukal, jemuž se líbí ofenzivní herní styl „votroků“.

„Zaujalo mě, že tým hrál zajímavým systémem 3–4–3. V mužstvu je Filip Klapka, s nímž se znám ze svého působení v Jablonci. Dále je tu řada mladých a talentovaných hráčů, kteří v minulé sezoně potvrdili, že na ligu mají. Pokud bych do týmu přišel, tak si myslím, že by komunikační ani žádný jiný problém nenastal,“ řekl šestatřicetiletý fotbalista, který dříve oblékal dres Bohemians, Jablonce, Sparty či německých klubů Hamburku a Mönchen〜gladbachu.

„Měl jsem možnost vrátit se do Rakouska, ale preferoval jsem návrat domů. Kvůli tomu jsem tam neprodloužil smlouvu. Když vyjde angažmá v Hradci, tak to pro mě bude nová motivace,“ vykládal Fukal, který v dresu národního týmu odehrál devatenáct utkání a vstřelil dvě branky.
K možnému příchodu na východ Čech dodal: „Kam přijdu, tam chci odvést maximum, abychom si na konci smlouvy podali s vedením klubu ruku a obě strany byly spokojené. To platí i tentokrát pro případ, že že se dohodnu v Hradci.“

Zkušenost by se hodila

Příchodu bývalého reprezentanta by se kouč VÁCLAV KOTAL samozřejmě nebránil.
„Vzhledem k tomu, že v létě náš kádr doplnili převážně mladí hráči, tak by Milan měl plnit roli toho zkušeného, který bude na mladé správně působit jak v tréninku, tak v zápase. Víme, že Milan je poctivý. Vždy je kvalitně připraven k tréninku i k zápasu a právě takovým vzorem pro mladé by měl být. Věřím, že by tuto roli mohl plnit. Samozřejmě záleží na tom, jak se bude cítit a jak se k této otázce vyjádří,“ uvedl hradecký kouč, který v dnešním duelu v Pardubicích počítá s Fukalem na post krajního stopera.

Kotalovi by nevadila skutečnost, že se Fukal po skončení rakouské ligy připravoval individuálně a má menší manko v kondici.

„Liga začíná za čtrnáct dní, ale v jeho případě by to nemělo hrát roli. Kondici by byl schopen nabrat v kratším období,“ soudí Kotal.

V utkání s Pardubicemi chtějí „votroci“ napravit dojem z úterního utkání s Duklou Praha, které prohráli 1:3.

„Hlavně budeme klást důraz na to, aby všichni hráči na hřišti plnili to, co mají. V zápase s Duklou jsem byl hodně zklamán tím, že někteří si myslí, že umějí hrát fotbal. Jenže abych uměl fotbal, tak musím plnit určité věci a splňovat nějaké předpoklady. Jestliže někdo neplní individuální výkony, tak těžko může k něčemu vypadat kolektivní výkon. Nemůže se stát, abychom v lize dělali takové hrubé chyby, jakých jsme se dopustili s Duklou. Tohle si hráči musejí uvědomit,“ zdůraznil Václav Kotal.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže