Jukl: V případě zájmu se na podmínkách dohodneme

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Neděle, 17. Červenec 2011 06:12

To prohlásil RICHARD JUKL, generální ředitel fotbalového klubu FC Hradec Králové. „Po zápase si sedneme, vyhodnotíme jeho působení a stanovíme další kroky,“ říká Richard Jukl. 

Jak došlo k tomu, že se v Hradci objevil někdejší reprezentant Milan Fukal?
Věděli jsme, že Milan skončil v Rakousku, ale nevěděli jsme, jaké kroky podnikne dál. Zavolal jsem mu, jelikož se celkem dobře známe. Už před dvěma lety, než odcházel do Rakouska, tak jsem s ním jednal, zda by nechtěl jít do Hradce. Tehdy se tady hrála druhá liga a on dal přednost zahraničí. Po dvě uplynulé sezony jsem ho sledoval a on v klubu pravidelně nastupoval, takže jeho herní praxe je dobrá. Pouze má nyní kondiční manko, protože po skončení rakouské ligy trénuje individuálně.

Kdy chcete mít jasno o tom, jestli Fukal zůstane v Hradci?
Jednání je seriózní. Milan je soudný a ví jako správný profesionál, co má, může a musí. My se rozhodneme po pátečním tréninku a sobotním zápase, kdy si sedneme, vyhodnotíme jeho působení a stanovíme další kroky.

Na podmínkách případného angažmá jste dohodnuti?
Abych řekl pravdu, byl jsem mile překvapený. Milan se neptal na podmínky, ale chtěl vědět, jak vypadá mužstvo a zda bude platnou posilou. Kdyby neměl být posilou, tak ani nebudeme uvažovat, aby tady byl. Podmínky jsme úplně neřešili, ale věřím tomu, že pokud budeme mít zájem, tak se dohodneme.

V týdnu jste se rozhodli ponechat v kádru trojici nových hráčů – maďarského obránce Maté Tótha a útočníky Radka Gulajeva a Tomáše Malinského. Už je jejich příchod dotažen i administrativně?
S Tóthem jsme dohodnuti, jen jsme si vyžádali příslušné dokumenty na maďarském svazu, což bude nějakou dobu trvat. Malinský od nás dostal návrh smlouvy a měl by se vyjádřit. Co se týká Gulajeva, s hráčem jsme rovněž domluveni, ale Slavia má tuším v pondělí schůzi představenstva a poté by nám klub měl sdělit své požadavky.

Hodláte v nejbližší době přivést ještě nového hráče?
Čekáme, jak dopadne situace ohledně Milana a podle toho se rozhodneme. Sledujeme situaci v kádrech jiných týmů, ale pokud by měl někdo nový přijít, tak by se muselo jednat o hráče do základní sestavy.

Nyní máte problémy s brankáři – jednička Jiří Lindr se zotavuje po zranění stehenního svalu, dvojka Tomáš Koubek zase odjel na sraz reprezentace do 19 let před mistrovstvím Evropy se zraněným nosem...
Poněkud se nám to zkomplikovalo, ale věřím, že dvojice Lindr – Koubek, která půjde do ligy, je natolik kvalitní, že sezonu zvládne. V první řadě doufám, že se oba uzdraví. Pakliže tomu bude jinak, máme připravenou alternativu, ale doufám, že k ní nedojde. ⋌(jt)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže