Prvenství Mambo Teamu, historicky nejúspěšnějšího

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Neděle, 17. Červenec 2011 08:20

Na fotbalovém stadionu Maracaná ve Starých Nechanicích se uskutečnil již 8. ročník turnaje v malé kopané Pařez Cup 2011, kterého se zúčastnilo celkem deset týmů. Z prvenství se radovali hráči Mambo Teamu.

Bližší podrobnosti nám sdělili hlavní pořadatel František Kaplan a organizátor turnaje Petr Soldán.

Základní část byla rozdělena do dvou skupin po pěti mužstvech. Po jejím odehrání postupovaly do dvou čtvrtfinálových skupin první čtyři týmy z každé skupiny. Do závěrečné osmičky nejlepších týmů se probojovala i nastupující generace pořadatelů, mladý tým FC Doutnající Pařízci, ale jeho pouť skončila ve čtvrtfinálové skupině.

Ve čtvrtfinálové části se mužstva utkala každé s každým a první dva týmy postoupily do semifinále. Za poměrně chladného a větrného počasí se naplno rozběhly semifinálové boje a zde se střetla čtyři nejúspěšnější mužstva ze čtvrtfinálových bojů.

V prvním souboji o finálovou účast se utkala družstva Údolí hladu a obhájci loňského prvenství Králíky. Po velice dramatickém průběhu skončilo toto střetnutí výsledkem 2:1 pro tým Údolí hladu, a tak se obhájce musel smířit se zápasem o třetí místo. Ve druhém semifinále na sebe narazila mužstva Mambo team a Tři promile. Po výsledku 6:4 postoupil velký favorit turnaje Mambo Team.

Zápasy o umístění na stupních vítězů začaly duelem o třetí příčku, kde na sebe narazily Králíky a Tři promile. Utkání skončilo výhrou Králík 3:1, které po zásluze obsadily třetí místo.

Finále bylo vyvrcholením turnaje a po výsledku 1:1 v základní hrací době následovaly pokutové kopy. Z vítězství se po dramatickém rozstřelu radovali fotbalisté Mambo Teamu, který zdolal Údolí hladu.

Nejlepším střelcem turnaje byl Lukáš Rohlíček z Mambo Teamu, který soupeřům nastřílel úctyhodných 16 branek. Nejlepším brankářem se stal Michal Žák z Údolí hladu, jenž svými zákroky přiváděl hráče soupeře k zoufalství.

Nad dodržováním pravidel kopané s přehledem dohlížela dvojice rozhodčích Milan Šmolka a Osvald Liebisch.

Historicky nejúspěšnější účastník turnaje Pařez Cup je mužstvo Mambo Team, které triumfovalo již dvakrát, a to v roce 2009 a letos, navíc v roce 2008 vybojovalo druhé místo a loni připojilo do své sbírky místo třetí.

„I když tentokrát nepřálo počasí a místy si vítr dělal co chtěl, organizátoři děkují všem zúčastněným za hodnotné sportovní výkony a klidný průběh fotbalového klání. Již teď se těšíme na další ročník a věříme, že se zde opět ve zdraví sejdeme a že již tak sportovně i organizačně vysokou úroveň akce opět o něco vylepšíme,“ shrnuli celodenní klání František Kaplan a Petr Soldán.

Výsledky

Čtvrtfinálová skupina A: 1. Králíky (14:5) 6, 2. Tři promile (6: 6) 4, 3. Petrov (6:8) 2, 4. Dopravní podnik (7:14) 0.
Čtvrtfinálová skupina B: 1. Mambo (21:3) 6, 2. Údolí hladu (9:9) 4, 3. Doutnající Pařízci (6:11) 2, 4. Sloveč (7:20) 0.
Semifinále: Údolí hladu – Králíky 2:1, Mambo – Tři promile 6:4. O 3 místo: Králíky - Tři promile 3:1.
Finále: Mambo - Údolí hladu 1:1 a 6:5 na pokutové kopy.

Konečné pořadí: 1. Mambo Team, 2. Údolí hladu, 3. Králíky, 4. Tři promile, 5. Petrov, 6. FC Doutnající Pařízci, 7. Dopravní podnik, 8. Sloveč, 9. Svišť tým, 10. Geco Star.⋌ (ld)

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže