Koubek na Euro pojede, ale s maskou

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Pátek, 15. Červenec 2011 08:40

Talentovaný hradecký brankář TOMÁŠ KOUBEK nebude na přátelské utkání s pražskou Duklou vzpomínat v dobrém. Nechybělo mnoho a málem přišel o závěrečný turnaj mistrovství Evropy hráčů do 19 let.

Jak to s vámi vypadá po dvou dnech?
Ve středu jsem byl na oddělení protetické péče, kde mi dělali masku. Ve čtvrtek jsem si ji vyzvedl a v pátek s ní vyrazím na reprezentační sraz. Do Rumunska bych měl normálně odletět. Mluvil jsem s panem Koubou (reprezentační trenér brankářů), který říkal, že si myslí, že by tohle zranění nemělo být překážkou. Hlavní rozhodnutí bude ale na mně. Podle toho, jak se budu cítit.

Zranění podobného druhu jsou velmi nepříjemná a bolestivá. Váš obličej pořádně hraje barvami...
Musím říct, že jsem zatím nic horšího nezažil. Měl jsem vylomenou přepážku. Doktoři mi to museli rovnat. Mám tam i dva stehy. To nejhorší mám ale za sebou. Rovnání nosu bylo nejbolestivější. To bych nikomu nepřál.

Nevyčítal jste si v duchu, že jste vůbec nastoupil k přípravnému utkání s Duklou?
To ne. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že by se něco takového mohlo stát. Když to přišlo, hlavou mi samozřejmě různé černé myšlenky proběhly. V duchu jsem si říkal: Proč jsem nevyběhl dřív. Zbytečně jsem zaváhal a takhle to dopadlo. Za chyby se holt platí.

Souboj vypadal hrozivě. Možná stačilo natáhnout pouze ruku...
Nevím. Jsem zvyklý chytat balon do ruky a nevyrážet ho, protože pak hrozí další nebezpečí. Ale jak jsem řekl, byl jsem tam o krůček později, což rozhodlo.

Hřiště jste opouštěl s krvavou grimasou. V tu chvíli jste možná pochyboval o účasti na evropském šampionátu. Je to tak?
Přepadlo mě to až v kabině a cestou do nemocnice. V duchu jsem se modlil, aby to dobře dopadlo. O komplikovanou zlomeninu se naštěstí nejedná, snad mi maska nebude překážkou.

S trenérem „devatenáctky“ Jaroslavem Hřebíkem jste si volali?
Pouze s panem Koubou. S panem Hřebíkem mluvil trenér Kotal. Domluvili se, že na sraz pojedu a pak se uvidí.

Jaké jsou podle vás naděje, aby český tým na mistrovství Evropy uspěl?
Myslím, že nám rozlosování velmi přálo. Ve skupině narazíme na Rumunsko, Řecko a Irsko. Důležité bude zvládnout první utkání s domácími Rumuny. Od toho se bude vše odvíjet.

Dosud jste byl v reprezentační devatenáctce jedničkou. Může tohle zranění vaše postavení ovlivnit?
Kdyby mi řekli, že budu dvojka, asi bych na šampionát ani neletěl. Chci chytat.

Bude medaile?
(směje se) Uvidíme. Když bychom postoupili ze skupiny, bude k ní blízko. Ve druhé skupině jsou silní Španělé a Turci. Bude to dřina, ale popereme se o to.

Napadlo by vás před rokem, že budete takto žádaným zbožím. Kromě reprezentace, s níž jste postoupil na závěrečný turnaj, jste si odbyl křest v nejvyšší soutěži a stal se plnohodnotným členem kádru hradeckého A mužstva...
Když jsem před čtyřmi roky přišel do Hradce, chtěl jsem se toho naučit co nejvíce. Toho, že to takhle krásně klaplo, si moc vážím.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže