Kotal po prohře: Musíme si to vyříkat

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Čtvrtek, 14. Červenec 2011 07:10

Zatímco v sobotu porazili v přípravném utkání na stadionu v Opatovicích pražskou Slavii, v úterý nečekaně po diametrálně odlišném výkonu podlehli prvoligovému nováčkovi z Dukly Praha 1:3.

,,Hráči si snad mysleli, že nemusí bránit, že budou jenom útočit a soupeř nemůže být nebezpečný. Připadalo mi to takové vlažné, hlavně v obranné fázi mi chybělo více důrazu. Dukle jsme dovolili rychle přecházet do protiútoků. Zkrátka podcenění jako hrom,“ nešetřil kritikou kouč Václav Kotal.

Studená sprcha by jeho celku měla jenom prospět. Vzhledem k blížícímu se startu sezony se jednalo o užitečnou lekci. ,,Souhlasím. Když jsem se díval na video, objevilo se tam spousta taktických chyb. Především špatné zabezpečení standardních situací. Dukla po každém našem rohu hrozila nebezpečným protiútokem. Buď šlo o pohodlnost hráčů nebo myšlení, že se nemůže nic stát. To prostě nejde.“

Navíc se už ve 13. min. nepříjemně zranil brankář Koubek, který je v nominaci na závěrečný turnaj mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Rumunsku. Zda dorazí na páteční sraz, zůstává stále otázkou. Při pádu pod nohy protihráče si poranil nos.

Jak se vše seběhlo?

Obránce Vrzal si naběhl na přihrávku za hradeckou obranu. Koubek v pádu hodlal míč chytit a dostal se do kontaktu s kolenem protihráče. Výsledek? Nařízená penalta a krev v obličej hradeckého gólmana.

,,Kdyby to jen vytáhl rukou, asi by se do kontaktu nedostal. Vrzal je bojovník, do všeho jde naplno. Dopadlo to smolně. Úmysl v tom nebyl. Už to ale nevrátíme. Prvotní hrubá chyba nastala už v době, že se protihráč do našeho vápna vůbec takhle dostane,“ říká Kotal.

Koubek má podle posledních informací zlomený nos, o jeho odjezdu na šampionát rozhodne až reprezentační lékař.

Dukla v Opatovicích naznačila, že v žádném případě nebude coby nováček prvoligového pelotonu do počtu.

,,Paradoxně nás přehrávala v situacích, na které jsem výslovně hráče před zápasem upozorňoval. Věděli jsme, že hlavní nebezpečí bude hrozit z přečíslování po stranách. Přesto jsme z toho dostali dva góly a další situace řešili horko těžko,“ nezastírá hradecký lodivod. ,,Je to jenom o zodpovědnosti. V první řadě musíme kvalitně bránit. Jestliže nejsme schopni zrealizovat ze šancí, které si vytvoříme, více gólů než soupeř, pak nám nic jiného nezbývá,“ doplnil.

Hradečtí v koncovce opravdu selhali. Na branku vystřelili nesčetněkrát, byl z toho však jediný gól a dvě břevna.

,,Na to se nehraje. Je to o gólech a ty jsme nedali. Dokud nebudeme mít takovou kvalitu v zakončení, abychom mohli říct, že dáme pět gólů a můžeme tři dostat, je potřeba vycházet ze zajištěné obrany! Přístup musí být jiný. Pořád sice pracujeme v únavě, to ale není omluvou, abychom neplnili základní úkoly. Je to o vůli a odpovědnosti se k tomu přinutit. Musíme si to vyříkat,“ zdůrazňuje.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:
Votroci nestačili na nováčka[1]

References

  1. ^ Votroci nestačili na nováčka (hradecky.denik.cz)
 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže