Krempa: Tento tým přepisuje dějiny

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Středa, 13. Červenec 2011 13:16

Fotbalisté Slavie Hradec Králové vybojovali historický postup do krajského přeboru.

Červenobílí skončili v uplynulém ročníku I. A třídy na třetím místě s dvoubodovým náskokem před Červeným Kostelcem. „Sešívaní“ postupují potřetí v řadě. Během tří let se vyškrábali z okresního přeboru až do elitní krajské soutěže. Spokojen pochopitelně byl i vedoucí mužstva MILAN KREMPA. I on si však moc dobře uvědomuje, že nastávající sezona bude velmi náročná.

V jarní části A třídy jste se nevyhnuli výkyvům. Čemu to přisuzujete?
Herní výkyvy se týkají hlavně psychiky hráčů, nejde o fyzickou připravenost. Myslím, že máme kvalitní mladý tým, který je kompaktní a stabilní. Bohužel se ale stává, tak jako v jiných mužstvech, že při hře má občas převahu psychika nad dovedností. Pak může dojít k tomu, že relativně slabý soupeř se pro nás stává téměř nepřekonatelnou překážkou. Podobná situace nastala například při posledním zápase v Janských Lázních, kde všichni hráči chtěli vyhrát, měli spoustu šancí, ale dostat míč za brankovou čáru byl téměř nadlidský výkon.

O třetí příčku, a tím účast v baráži, jste museli bojovat do posledního kola. Vy jste však prohráli v Janských Lázních a museli čekat, jak bude hrát Červený Kostelec. Jak vám v tu chvíli bylo?
To čekání nebylo nic příjemného, zvláště za situace, kdy byla baráž na dosah a my jsme si ji málem pokazili nepovedeným zápasem se soupeřem z konce tabulky. Jak už jsem předeslal, šlo hlavně o psychiku, kdy hráči moc chtějí, ale zkrátka to nejde. Na druhou stranu myslím, že i kdyby zápas Kostelce dopadl v náš neprospěch, nemáme se za co stydět. Vždyť to, co naši hráči dokázali během celé sezony, se jen tak nevidí. Myslím to, aby nováček držel příčky v první polovině tabulky a ke konci soutěže byl dokonce třetí, čímž měl reálnou šanci na další postup. Myslím, že ve fotbale to je unikátní situace.

Čekal jste, že barážový dvojzápas s týmem Přepych bude tak snadný?
Přepychy jsme rozhodně nepodcenili, připravovali jsme se na ně poctivě. A především si všichni hráči uvědomovali, že hrají se soupeřem, který byl o třídu výš, byť jen usiloval o udržení.

Základ jste položili v domácím prostředí. Vítězství 6:0 se nečekalo...
Všichni k úvodnímu domácímu zápasu přistoupili zodpovědně a myslím, že výsledek hovoří za vše. Absolutně nikdo nečekal, že by domácí výhra mohla být tak vysoká. Domnívám se, že to bylo velké překvapení pro všechny. První poločas byl ve znamení neproměněných šancí. Soupeře tak trochu položil gól do šatny na konci první půle. Nabuzení naši hráči hned zkraje druhé části využili mírnou převahu a postupně pak už jen potvrzovali, že mají i na to, aby porazili soka z vyšší soutěže. Velkou výhodou bylo určitě i domácí prostředí a velká návštěvnost fanoušků domácího i hostujícího tábora. Ti vytvořili neuvěřitelnou atmosféru. Hlavně pro nás byli diváci dvanáctým hráčem na hřišti.

Jako nováček přeboru určitě nebudete chtít bojovat o záchranu. Co bude zapotřebí udělat, aby se v Orlické Kotlině hrál fotbal, ze kterého budou mít všichni radost?
Tento tým přepisuje dějiny našeho klubu, má chuť a vůli na sobě pracovat. V tom je základ. Potřetí za sebou nastupujeme v roli nováčka, rádi bychom soutěž udrželi i pro další sezony. O záchranu nechce hrát nikdo, přesto se do této situace můžeme dostat. Já však věřím v sílu kolektivu.

Budete chtít vítězný tým v letní přestávce posílit?
Posílení týmu ve smyslu nákupu nebo hostování hráčů z jiných klubů neplánujeme. Podle mě máme kvalitní kádr. Do soupisky A mužstva budou jistě posunuti někteří hráči z B týmu, většinou dorostenci, kteří se v nižší soutěži seznamovali s dospělým fotbalem. A pak jde o hráče, kteří se rozehrávali po zranění. Do béčka přijdou kluci, kteří končí v dorostu.

Kdy se na novou sezonu začnete připravovat?
Vzhledem k barážovým zápasům jsme začátek přípravy posunuli na 14. července. Času je málo, ale pohárové zápasy by nám měly dobře posloužit k rozehrání.

V uplynulé sezoně jste měl dvojnásobnou radost. Kromě áčka postoupilo také béčko, kde jste jako trenér nezklamal.
Já se na to koukám z jiného úhlu. Béčko jsme založili proto, aby všichni hráči byli zápasově vytížení. Postupový cíl si dali sami hráči a je jen dobře, že to dotáhli až do konce.

A co mládežnická mužstva?
Dlouhodobě kvalitní výsledky dosahuje starší dorost. Letos poprvé po dlouhé době neskončil na bedně, ovšem i čtvrté místo je úspěchem. Z kádru odešli pouze čtyři hráči, kteří věkově přecházejí do dospělých. Ostatní kluci už se těší na nové soupeře v rámci oblastního přeboru. Od kategorií mladšího dorostu a starších žáků jsme čekali lepší výsledky, ale věřím, že další sezona dopadne lépe. Pozitivně vnímáme stoupající úroveň mladších žáků a přípravek.

Co vzkážete fotbalovým fanouškům hradecké Slavie?
Určitě musím poděkovat za jejich podporu v průběhu sezony, jsou součástí kolektivu. Věřím, že se jejich počet s vyšší soutěží ještě rozroste.

Co byste řekl na závěr?
Kromě gratulace hráčům a realizačnímu týmu musím poděkovat všem, kteří v této nelehké ekonomické situaci věnují spoustu volného času fotbalu, vychovávají mladé hráče a zajišťují chod našeho klubu.

Jan Skalička

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže